REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Biedronka rozdaje vouchery na zakupy. Wystarczy przynieść do sklepu śmieci

Weź zużyte plastikowe butelki, przynieś je do Biedronki, a dostaniesz voucher na zakupy - tak w skrócie wygląda najnowsza akcja dyskontera. Ile można wyciągnąć z tych butelek? Żeby wystarczyło chociaż na zakup małego napoju, trzeba mieć dużą torbę śmieci.

13.07.2023
16:23
Biedronka rozdaje vouchery na zakupy za śmieci
REKLAMA

Wygląda na to, że Biedronka wyprzedziła rządowe plany związane z systemem kaucyjnym i sama postanowiła nagradzać klientów za zwrot plastikowych butelek. Choć akcja jest tylko czasowa i dyskonterowi może udałoby się zaszczepić w Polakach nawyk przynoszenia zużytych butelek do sklepu, gdyby system miał być wprowadzony wkrótce. Póki co wiemy, że rząd przyjął ustawę w tej sprawie, a Ministerstwo Klimatu i Środowiska ogłosiło, że system kaucyjny wejdzie w życie dopiero w 2025 r., ale, jak pisał Michał, jeszcze nic w tym względzie nie jest przesądzone. 

REKLAMA

Za to można nieco przetestować rozwiązanie w wybranych sklepach sieci Biedronka.

Przynieś zużyte butelki

Zbiórka plastikowych butelek odbywa się w każdy wakacyjny weekend do 27 sierpnia. W tym czasie w kilkudziesięciu miastach w Polsce na parkingach wybranych sklepów sieci będzie można wymienić puste plastikowe butelki po napojach na vouchery na kolejne zakupy. W sumie takich punktów zbiórek jest 100, a pełną listę możecie sprawdzić na stronie Biedronki.

Poprzez akcję zbiórki plastikowych odpadów, sieć Biedronka chce pokazać klientom, że pusta butelka to nie odpad, a surowiec, który może zostać ponownie wykorzystany. Wszystkie zebrane podczas zbiórek butelki trafią do punktów recyklingu, gdzie zostaną przetworzone w celu ponownego wykorzystania plastiku, z którego powstały - podaje sieć w komunikacie.

Pierwsze zbiórki plastikowych butelek odbyły się 7 i 8 lipca w sklepach w Krakowie, Łodzi, Warszawie, Dębem Wielkim i Grodzisku Mazowieckim. Tylko w trakcie dwóch dni klienci z tych miast przynieśli do punktów zbiórek 2586 sztuk opakowań.

Zyskaj voucher na zakupy

W jaki sposób można zyskać voucher na zakupy? Zasady są bardzo proste: wystarczy do punktów zbiórek przynieść dowolne plastikowe butelki po napojach (po wodzie, soku czy smoothies). Co ważne, sieć podkreśla, że można przynieść każdą butelkę nawet po napojach, które nie zostały kupione w Biedronce. Butelki mogą mieć różną pojemność, mogą być z korkiem lub etykietą albo bez nich.

Za każde sześć butelek klient otrzyma voucher na 1 zł. Niestety tu pojawia się haczyk, bo voucher można wykorzystać jedynie na zakup produktów z kategorii napoje. A to oznacza, że aby po udziale w jednej zbiórce można było kupić np. litrowy sok za 2,99 zł, trzeba przynieść 18 pustych butelek.

Natomiast nie liczcie na to, że po jednorazowej akcji wymienicie vouchery na zgrzewkę wody, ponieważ każdy klient może przynieść do punktu dowolną liczbę butelek, ale otrzyma maksymalnie pięć voucherów na zakupy.

Na plus jest jednak to, że voucher już nie jest do wykorzystania jedynie w sklepie, w którym go otrzymaliście, ale w każdej Biedronce na terenie kraju do 31 sierpnia 2023 r.

Celem wakacyjnej zbiórki plastikowych butelek i samego programu „ekoWakacje z Biedronką” jest zachęcenie klientów do wdrożenia pozytywnych nawyków dotyczących recyklingu na co dzień. Chcemy pokazać, że jeśli dołożymy starań, aby odpowiednio zagospodarować puste opakowanie, może ono ponownie zostać wykorzystane i wrócić do obiegu, przynosząc korzyści ekologiczne i ekonomiczne - przekonuje Natalia Przybytkowska-Łasak, menedżer ds. ochrony środowiska z sieci Biedronka.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA