REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Kross chce masowo pożyczać firmom rowery dla pracowników. To dobra opcja, bo kupić się nie da

Chcesz kupić nowy rower? Trafienie na dostępny egzemplarz wymarzonego modelu we właściwym rozmiarze graniczy z cudem. Olbrzymi popyt na rowery wraz z niedoborem komponentów do ich produkcji przyniósł efekt w postaci pustych magazynów. Nie zraża to polskiego Krossa, który chce wypożyczyć w tym roku firmom dziesięć razy więcej rowerów niż w 2020 roku.

16.03.2021
15:41
Wynajem rowerów dla firm. Kross nie martwi się brakiem rowerów w sklepach
REKLAMA

O starcie programu Kross Rental pisaliśmy w czerwcu zeszłego roku. Polski producent postanowił sprawdzić, czy firmy w Polsce będą zainteresowane długoterminowym najmem rowerów dla swoich pracowników.

REKLAMA
undefined

Program musiał okazać się sukcesem, bo firma chce w tym roku wypożyczyć dziesięć razy więcej rowerów. Ile to sztuk? Tego nie zdradza, ale i tak brzmi to imponująco.

Kross Rental zawojował rynek. Nasza propozycja okazała się świetnym rozwiązaniem dla firm, którym zależy, by w ramach benefitów pracowniczych, ich ludzie mogli w zdrowy, aktywny i bezpieczny sposób przemieszczać się do pracy

– mówi Tomasz Kurzątkowski, prezes Kross Rental.

Szef spółki wynajmującej rowery zapowiada na ten rok dalszą ekspansję oraz rozwój usług, w tym nowe udogodnienia dla swoich partnerów i ich pracowników. „Jeszcze przed startem sezonu rozmawiamy z kilkudziesięcioma firmami, którym gwarantujemy dostępność najwyższej jakości sprzętu od polskiego producenta rowerów Kross” – dodaje.

Firma chwali się, że z usługi Kross Rental korzystają już firmy z branż: bankowej, IT, deweloperskiej, farmaceutycznej i gamingowej. Są to firmy z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Szczecina i Kijowa.

Ile to kosztuje? Według cennika na stronie krossrental.pl cena za miesięczny najem roweru wynosi od 69 zł netto w przypadku „turystyka” o cenie detalicznej 2099 zł do 457 zł netto za zaawansowanego „fulla” MTB za 16 999 zł w wyższym pakiecie usług. Poważnym ograniczeniem jest tu minimalna liczba dziesięciu sztuk w pojedynczym zamówieniu.

Jeśli ktoś w ostatnim czasie zastanawiał się nad zakupem roweru i sprawdzał dostępność takiego sprzętu, może zdziwić się, skąd tak ambitne założenia firmy. Znalezienie nawet pojedynczego egzemplarza popularnego modelu roweru we właściwym rozmiarze graniczy teraz z cudem. Tak sytuacja z dostępnością rowerów wygląda na stronie samego Krossa:

Zwróciłem się z tym zapytaniem do firmy Kross i dostałem zapewnienie, że wszystko jest pod kontrolą i rowerów na wynajem na pewno nie zabraknie.

REKLAMA

Kross Rental jest dobrze zorientowany w sytuacji na rynku. Zamówienia na ten rok złożyliśmy już jesienią 2020 i jesteśmy w pełni przygotowani na nowy sezon. Firmy, które teraz złożą zamówienia otrzymają rowery w uzgodnionym czasie

– zapewnia firma w mailu do Bizblog.pl.

„Boom na rowery spowodował, że na całym świecie popyt przekroczył podaż” – przyznaje. „Współpracujemy bezpośrednio z producentem rowerów, firmą Kross, która bardzo dobrze przygotowała się do rozpoczynającego się sezonu i zarówno w styczniu, jak i lutym dostarcza rowery na masową skalę” – deklaruje.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA