REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Sklepy będą otwarte w niedzielę, by pomóc uchodźcom z Ukrainy. Rząd zawiesza kary

Sklepy w województwach podkarpackim i lubelskim oraz wzdłuż głównych tras w kraju będą mogły działać w niedzielę, by skuteczniej nieść pomoc dla uchodźców z Ukrainy uciekających przed wojną. Minister rodziny Marlena Maląg zapowiedziała wprowadzenia odpowiednich przepisów. Jak wyjaśnił rzecznik rządu Piotr Müller, właściciele sklepów nie będą karani finansowo za otwieranie sklepów w niedzielę.

27.02.2022
13:50
Zakaz handlu w niedzielę. Rząd pozwoli na handel, by pomóc Ukraińcom
REKLAMA

Apeluję o otwarcie sklepów w województwie podkarpackim i lubelskim. Jestem w kontakcie z Katarzyną Łażewską-Hrycko, Głównym Inspektorem Pracy. Wprowadzimy w tym zakresie odpowiednie regulacje prawne – ogłosiła Marlena Maląg.

REKLAMA

W tej sytuacji, w szczególności w województwie podkarpackim i lubelskim, jest możliwe otwarcie sklepów w niedzielę ze względu na to, że działamy w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem, wyższego dobra – zapowiedział w niedzielę rzecznik rządu.

REKLAMA

Warto zwrócić uwagę, że apele o otwarcie sklepów we wschodniej Polsce były kierowane między innymi ze strony polityków opozycji już od soboty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA