REKLAMA
  1. bizblog
  2. Ubezpieczenia

Warto mieć NNW, bo zdrowie jest cenne, ale nie musi być kosztowne

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (w skrócie NNW) komunikacyjnych to dodatkowa ochrona dla kierowcy i jego pasażerów, dające finansowe wsparcie osobom poszkodowanym. Co ważne, w LINK4 możesz dostosować sumę ubezpieczenia według własnych preferencji, a każda z osób podróżujących samochodem także zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie.

20.01.2022
5:53
Warto mieć NNW, bo zdrowie jest cenne, ale nie musi być kosztowne
REKLAMA
Advertisement
REKLAMA

Podróż samochodem, niezależnie od jej miejsca i celu, zawsze niesie za sobą konkretne ryzyka. Warto więc przygotować się na każdą ewentualność i wcześniej  pomyśleć o bezpieczeństwie własnym i współpasażerów. Jednym z istotnych elementów takiej ochrony jest ubezpieczenie NNW, dające finansowe wsparcie w przypadku uszczerbku na zdrowiu, będącego skutkiem niefortunnego zdarzenia drogowego.

A jak się ubezpieczać, to z najlepszymi. LINK4, zdaniem kierowców, to niekwestionowany zwycięzca ubezpieczeń OC+NNW na polskim rynku, jak wynika z rankingu „Rzeczpospolitej” opublikowanego w 2021 r. Warto więc sprawdzić mocne strony tej formy ubezpieczenia.

NNW, czyli co?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zabezpiecza zarówno posiadacza polisy, jak i osoby podróżujące wraz z nim. Ta polisa daje finansowe wsparcie w razie uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku komunikacyjnego z udziałem pojazdu, do którego przypisana jest ochrona.I to bez względu na to, czy kierowca był poszkodowanym, czy sprawcą wypadku. Maksymalna suma ubezpieczenia to aż 100 tysięcy złotych dla każdego ubezpieczonego.

Zakres ubezpieczenia obejmuje między innymi:

  • wypłatę odszkodowania w razie uszczerbku na zdrowiu powstałego w wyniku nieszczęśliwego wypadku lub śmierci kierowcy, lub pasażerów pojazdu
  • ochronę ubezpieczeniową nie tylko w czasie jazdy samochodem, ale też w trakcie wsiadania, wysiadania, załadunku czy też postoju danego pojazdu lub jego naprawy na trasie
  • szybką wypłatę należnych środków na podstawie dokumentacji medycznej bez czekania na zakończenie leczenia
  • dodatkowo świadczenie w razie hospitalizacji (100 zł za dzień, maks. 2 tys. złotych) i zwrot kosztów leków (do 5 tys. zł).

Co ważne, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje szkody powstałe nie tylko na terenie Polski, ale całego świata.

Jak to działa?

W LINK4 możesz  dostosować sumę ubezpieczenia do indywidualnych preferencji. Każda z osób, które podróżują samochodem, zostanie objęta ochroną do wysokości sumy wskazanej w polisie. Świadczenia wypłacane są poszkodowanym w wypadku maksymalnie w ciągu 30 dni od chwili zgłoszenia zdarzenia. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na rok. Co istotne, w LINK4 klient sam decyduje o kwotach ubezpieczenia.

Z polisy NNW w LINK4 skorzystał m.in. pan Andrzej (50 l.) z Elbląga.

Oboje z żoną bardzo lubimy podróżować, szczególnie po Polsce. Uważamy, że jest tu wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, a szczególnie upodobaliśmy sobie góry. Nigdy nie myśleliśmy o wykupieniu NNW, zawsze kupowaliśmy tylko OC, ale ostatnio nasz agent ubezpieczeniowy zaproponował nam NNW w pakiecie z OC/AC w LINK4.

Najpierw się wahaliśmy, ale po namyśle uznaliśmy, że tyle podróżując, zawsze lepiej się dodatkowo ubezpieczyć. I dobrze! Jechaliśmy z żoną w nasze ulubione Bieszczady, szczególnie urokliwe zimą. Zostało nam już tylko 150 km do celu, ale musieliśmy zjechać na stację benzynową.

Po zatankowaniu postanowiliśmy jeszcze coś zjeść, więc podjechaliśmy na parking znajdujący się przy stacji. Żona sięgała jedzenie z tylnej kanapy. Nagle usłyszałem uderzenie i jej krzyk. Okazało się, że mężczyzna, który stał obok nas, nie zauważył otwartych drzwi i w czasie manewru w nie uderzył. W efekcie żona miała złamaną kość piszczelową.

Wezwaliśmy natychmiast karetkę, policję, a potem zgłosiliśmy szkodę, także tę związaną z urazem żony, do LINK4, dzwoniąc na numer podany na polisie. Odszkodowanie wypłacono żonie na podstawie dokumentacji medycznej w mniej niż miesiąc. I całe szczęście, bo koszty związane z rehabilitacją złamanej nogi rosły lawinowo i dodatkowe pieniądze bardzo się nam przydały na leczenie. Z  perspektywy czasu widzimy, jak ważny był zakup polisy. Oszczędzać można na wielu rzeczach, ale nie na zdrowiu!

Jak kupić polisę NNW w LINK4?

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne możesz  nabyć wraz z nową polisą lub przedłużeniem już posiadanego OC oraz pakietu OC/AC. Podczas rozmowy z agentem sam ustalasz wysokość sumy ubezpieczenia. Możesz także rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej NNW o pakiet “Wracaj do zdrowia”, który dodatkowo zapewnia dostęp do lekarzy specjalistów, rehabilitacji ambulatoryjnej oraz diagnostyki po nieszczęśliwym wypadku.

REKLAMA

Aby wyposażyć się w dodatkowe ubezpieczenie NNW, warto zadzwonić do LINK4 i porozmawiać z doradcą, który odpowie na wszystkie pytania i doradzi najkorzystniejszy wariant. Możesz też skorzystać z funkcjonalnego kalkulatora na stronie www.link4.pl, za pomocą którego kupisz ubezpieczenie NNW bez wychodzenia z domu. Znajdziesz tam również szczegółowe informacje o wszystkich produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU.

*Artykuł powstał we współpracy z Grupą PZU.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA