REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

AI dla zapracowanych nauczycieli. Ułoży im kartkówki i sprawdziany, a potem sprawdzi. Za darmo

Testportal generuje pytania na podstawie przesłanych treści. Może zaoszczędzić dziesiątki godzin szkoleniowcom i edukatorom. Z usług polskiego startupu każdego miesiąca korzysta 2,5 mln użytkowników. Wykonują oni 200 tys. testów każdego dnia.

21.05.2023
11:16
Polski-lad-nauczyciele-pensje
REKLAMA

Szkolenia online i rekrutacje online przeżyły boom w czasie pandemii i nic nie wskazuje na to, aby miały w przyszłości złożyć. Ludzie przekonali się, że mogą lepiej wykorzystać swój czas, wdzwaniając się na sesję zamiast podróżować w określone miejsce. Wyzwaniem do rozwiązania wciąż pozostaje jednak sprawdzenie wiedzy. Za rozwiązanie problemu wzięła się polska firma z Babiegomostu – Testportal.

REKLAMA

Wgrywamy materiały, a AI generuje pytania

Tak w skrócie można opisać sposób działania platformy. Sztuczna inteligencja określi ile pytań może ułożyć, a klient wybierze, czy pytania mają być jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru. Celowo użyłem wcześniej słowa „klient”, gdyż korzystanie z rozwiązania nie jest darmowe. W wersji dla biznesu kosztuje 99 zł miesięcznie przy wyborze subskrypcji rocznej w najniższym planie.

 class="wp-image-2131951"

W zamian dostajemy jeszcze dość rozbudowaną analitykę, która przyda się na przykład w procesie rekrutacji. Obok wskaźnika zdawalności sprawdzimy również czas spędzany na konkretnych pytaniach, a także odsetek poprawnych odpowiedzi, co pomoże w dostosowaniu poziomu trudności.

Nauczyciele mogą korzystać z rozwiązania za darmo

Przygotują w ten sposób interaktywne sprawdziany i szybko sprawdzą prace domowe. Uczynią to bezpośrednio z MS Teams, czyli platformy do współpracy online, z którą Testportalu może się integrować.

REKLAMA
 class="wp-image-2131975"

Jak jak szacuje Fortune Business rynek systemów do zarządzania nauką rośnie w tempie ponad 14 proc. rocznie. Przychody firm z tego sektora mają skoczyć do 44 mld dol. w 2027 roku. Zainteresowanie biznesu zdaje się potwierdzać lista klientów polskiego startupu. Z Testportalu skorzystały Sega, Techland, Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, a także Hard Rock Cafe, eSky czy DB Schenker, DHL i Electrolux.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA