REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Świnka Peppa ma nowego właściciela. Amerykański gigant położył na stole miliardy

Brytyjska postać rysunkowa trafi pod skrzydła Hasbro, potentata na rynku zabawek i gier dla dzieci. Za dotychczasowego właściciela szalenie popularnej na całym świecie serii kreskówek, kanadyjską firmę eOne Amerykanie zapłacą 4 mld dol.

23.08.2019
11:31
Świnka Peppa ma nowego właściciela. Amerykański gigant położył na stole miliardy
REKLAMA

Fot. eOne

REKLAMA

O planowanej transakcji poinformowała we czwartek sama spółka Hasbro. W komunikacie prasowym zapowiada ekspansję rynkową i wzrost zyskowności.

Kanadyjska spółka eOne jest notowana na londyńskiej giełdzie i zajmuje się produkcją filmową, telewizyjną i muzyczną, ale jej zdecydowanie najcenniejszym aktywem jest uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i ich rodziców Peppa.

W portfolio dziecięcych bohaterów Hasbro Peppa Pig dołączy do tak popularnych marek, jak My Little Pony, Transformers, Play-Doh, Monopoly czy Power Rangers.

REKLAMA

Światowa popularność Peppy przekłada się na ponad tysiąc licencji w 180 krajach i terytoriach oraz tłumaczenie na 40 języków. Seria ma na koncie także trzy brytyjskie prestiżowe nagrody BAFTA za animacje dla przedszkolaków.

Fani rezolutnej świnki nie muszą się obawiać, że zabraknie im świeżych treści do oglądania. Obecne plany produkcyjne przewidują premiery nowych odcinków aż do 2023 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA