REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Szaleństwo, internauci zapchali serwery. Klub Stanowskiego zebrał 4,5 mln zł w półtorej godziny

Gdy po niespełna 15 minutach od rozpoczęcia emisji akcji KTS Weszło Krzysztof Stanowski z zakłopotaną miną przyznał, że serwer leży, było wiadomo, że akcja zakończy się dużym sukcesem. I tak było. Internauci wpłacili na konto klubu 4,5 mln zł.

13.10.2021
19:58
Szaleństwo, internauci zapchali serwery. Klub Stanowskiego zebrał 4,5 mln zł w półtorej godziny
REKLAMA

Fani KTS Weszło nie zawiedli. Przed emisją akcji deklarowali wpłaty sięgające znacznie ponad 20 mln zł. Prawo nie pozwala na zebranie takich pieniędzy w trakcie jednej rundy crowdfundingowej, ograniczając wysokość pojedynczej zbiórki do 1 mln euro.

REKLAMA

Szybka zbiórka KTS Weszło

Internauci dobili do tej liczby zaskakująco szybko. Po 10 minutach na platformie Emiteo.pl było już poł miliona złotych. A potem... padły serwery. Problemy techniczne trwały kolejny kwadrans.

Po uporaniu się z trudnościami licznik zbiórki znów zaczął gonić jak szalony. Po godzinie wartość kupionych akcji sięgnęła 3 mln zł. Ostatecznie zakładane 4,5 mln zł udało się osiągnąć dokładnie w godzinę i 35 minut. Pieniądze wpłaciło 3854 osób.

Dla porównania Wiśle Kraków zebranie 4 mln zł zabrało dobę.

Football Manager na żywo

Musicie przywyknąć, że nie będziecie grali w klubie zarządzanym przeze mnie tylko przez kibiców

– powiedział na wizji do piłkarzy założyciel Weszło Krzysztof Stanowski.

Współtwórca Kanału Sportowego reklamuje emisję jako tworzenie Football Managera na żywo. Nabywcy akcji będą mieli możliwość wpływania na losy grającego obecnie w lidze okręgowej KTS Weszło.

Akcjonariusze będą mieli wpływ na wybór zarządu i stanowisk dyrektorskich. Dostaną dostęp do platformy służącej do kontaktu i dyskusji z innymi akcjonariuszami. Będą mieli również wgląd w klubowe finanse.

Cześć z nich może trafić na (płatne) stanowiska scoutów, dostanie również możliwość kandydowania do zarządu.

Krzysztof Stanowski zadeklarował, że 80 proc. głosów akcjonariuszy wystarczy do zmiany trenera. Jego następcę posiadacze akcji będą mogli potem wybrać wśród kandydatów przedstawionych przez zarząd.

Kasa pójdzie na rozwój klubu. KTS Weszło chce zbudować stadion z ośrodkiem treningowym. Obiekt będą mogły wynajmować podmioty z zewnątrz. Oprócz tego Krzysztof Stanowski planuje też stworzenie własnej akademii piłkarskiej.

I na koniec kilka liczb dotyczących emisji:

REKLAMA
  • wycena: 22,5 mln zł
  • oferowany procent akcji: 20 proc.
  • cena akcji Imiennych Serii B: 150 zł
  • liczba akcji Imiennych Serii B: 25 tys.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA