REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Olbrzymi sukces Stanowskiego. KTS Weszło może zebrać miliony, więcej nawet niż Wisła Kraków

KTS Weszło to zespół, który lada chwila zadebiutuje w lidze okręgowej. Zagra tam na przykład z Bugiem Wyszków i Wichrem Kobyłka. A mimo to kibice za możliwość wpływania na dalsze losy klubu są gotowi wyłożyć 9 mln zł. Dlaczego? Ano dlatego, że jego właścicielem jest Krzysztof Stanowski.

21.07.2021
12:52
Olbrzymi sukces Stanowskiego. KTS Weszło może zebrać miliony, więcej nawet niż Wisła Kraków
REKLAMA

O Stanowskim jest dzisiaj głośno, bo jako jeden ze współzałożycieli Kanału Sportowego wdał się w spór z Marcinem Najmanem, roastował Jasia Kapelę, przycisnął do muru Krzysztofa Gonciarza i mocno przyczynił się do skompromitowania w oczach opinii publicznej opłaty reprograficznej.

REKLAMA

Popularny dziennikarz/biznesmen/showman (wybierz jedno albo dwa) przekuwa teraz ten szum wokół własnej osoby w realne pieniądze, wychodząc poza umowy sponsorskie i kasę z klików na YouTube.

Stanowski idzie w crowdfunding

Padło na klub piłkarski - KTS Weszło. Stanowski założył go kilka lat temu jako całkowicie amatorskie przedsięwzięcie, ale z czasem zaczął kontraktować piłkarzy z przeszłością w poważnych klubach. Nie oszukujmy się. Zadziałała tutaj magia nazwiska i serwisu sportowego Weszło, którego zasięgi liczone są w milionach. KTS wykorzystał te okoliczności i rok po roku wspina się w klubowej hierarchii piłkarskiej.

W nadchodzącym sezonie drużyna zagra w okręgówce, czyli szóstej klasie rozgrywkowej. Krzysztof Stanowski pisze na Twitterze, że w ramach crowdfundingu zebrał już deklaracje na 9 mln zł wpłat od 5,5 tys. inwestorów.

KTS Weszło przebije Wisłę Kraków?

Nawet jeżeli część deklarujących się wykruszy, zbiórka zapowiada się na gigantyczny sukces. Pomyślcie, zespół bez historii, z garstką kibiców, kopiący się po kostkach z amatorami zbiera miliony złotych. Dla porównania, gdy akcję crowdfundigową ogłosiła Wisła Kraków, sprzedała akcje za 4 mln zł (upłynniając wszystko, co zaplanowała). a potem dołożyła do tego jeszcze 3 mln zł (tu popyt był mniejszy, bo do wzięcia było ponad 4,2 mln zł).

Co kibice dostaną w zamian? Stanowski wymienia możliwość składania wniosków, dzielenia się sugestiami, zaglądania na stan konta, a nawet wpływania na politykę transferową. Taki Football Manager na żywo i w mocno okrojonej formie.

REKLAMA

Kasa pójdzie na rozwój klubu. KTS Weszło chce zbudować stadion z ośrodkiem treningowym. Obiekt będą mogły wynajmować podmioty z zewnątrz. Oprócz tego Krzysztof Stanowski planuje też stworzenie własnej akademii piłkarskiej. W sumie miło wiedzieć, że pieniądze nie zostaną przepalone na pensje dla nowych piłkarzy. Bo z zaangażowaniem na boisku tych ostatnich, szczególnie na poziomie okręgowym, bywa bardzo różnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA