1. bizblog
  2. Biznes

Sii Polska podzieliła 21 mln zł między pracowników. Razem wypracowali zysk, razem z niego skorzystają

Lokowanie produktu

Benefity pozapłacowe są ważne przy poszukiwaniu pracy, ale obok ciekawych projektów i ambitnych wyzwań to wynagrodzenie ma decydujące znaczenie dla większości osób, jak pokazują branżowe raporty. W Sii Polska pracownicy dostali dodatkowe 4090 zł jako nagrodę za wkład w wyniki firmy.

01.08.2022
7:54
Sii Polska podzieliła ponad 21 mln zł między pracowników – razem wypracowali zysk, więc wspólnie z niego skorzystają

IT jest jedną z najbardziej konkurencyjnych gałęzi gospodarki. Rynek pracownika sprawia, że pracodawcy muszą prześcigać się w spełnianiu wymagań najbardziej utalentowanych specjalistów, których nigdy pod dostatkiem. Najnowsze prognozy pokazują, że Polska cierpi na niedostatek 50 tys. pracowników. W całej Europie ma zaś brakować aż 300 tys. ekspertów!

To duże wyzwanie dla każdej firmy IT. Kluczowe jest więc uczciwe podejście do pracownika i klarowne zakomunikowanie oferty z podkreśleniem benefitów. Poza pensją pracowników można przyciągać atrakcyjnymi wydarzeniami w biurach czy aktywnościami poza godzinami pracy, ale nic nie przekonuje tak dobrze, jak wynagradzanie wkładu w rozwój firmy. Sii Polska jest tego świadoma, dlatego wprowadza:

Podział zysków jako benefit

Sii to lider w dziedzinie usług IT i outsourcingu na naszym rynku. W największych miastach Polski zatrudnia już ponad 7 tys. osób. Tylko w ostatnim roku firma zwiększyła zatrudnienie o ponad 1,7 tys. na pandemicznej fali cyfryzacji i wypracowała 186 mln zysku netto. Co z nim zrobi? Dużą część rozdzieli między pracowników:

– Wszyscy pracujemy na ten zysk, więc jest to uczciwe, aby wszyscy z niego korzystali. Jest to również jeden ze sposobów na realizację trzeciego celu strategicznego Sii: satysfakcji pracowników – mówi Gregoire Nitot, CEO Sii Polska.

Uczciwość to jedna z wartości firmy – obok takich pojęć, jak ambicja, pozytywne nastawienie, jakość czy poczucie odpowiedzialności. Nie są to jedynie slogany, bo managerowie rokrocznie są oceniani właśnie pod kątem tych cech. To więc drogowskaz pokazujący jak zachowywać się nie tylko od święta, ale każdego dnia.

W czerwcu pracownicy dostali dodatkowe 4090 zł

Na tym deklaracja CEO się nie kończy. Co roku, gdy Sii wypracuje zysk netto wyższy niż 10 proc. przychodów i wypłaci dywidendę swoim akcjonariuszom, 1/3 zysku netto powyżej 10 proc. zostanie równo podzielona między pracowników. Tylko w tym roku Sii Polska przeznaczyła na ten cel ponad 21 mln zł, co oznacza dodatkowe 4090 zł jako dodatek do czerwcowego wynagrodzenia dla każdego uprawnionego pracownika.

W kolejnych latach szansa na utrzymanie tempa rozwoju jest duża, ponieważ firma działa na bardzo perspektywicznym rynku i jest w świetnej kondycji. Przez trzy ostatnie lata zajmowała najwyższe miejsca w zestawieniu Computerworld TOP200 w kategorii największych dostawców usług IT według kryterium przychodu. W ostatnim roku było to 1,4 mld zł.

Ponadto, jako polska firma, jest drugim co do wielkości płatnikiem CIT w branży IT (227 mln zł z tytułu podatków i składek na ubezpieczenia społeczne zapłaconych w Polsce), a w klasyfikacji największych firm informatycznych działających w Polsce w 2021 r. awansowała na 13 pozycję.

Co ważne, wraz z ekspansją firma nie traci z oczu pracowników. W tym roku po raz ósmy Sii znalazło się w ścisłej czołówce rankingu Great Place to Work w kategorii polskich pracodawców zatrudniających powyżej 500 osób. Jak do nich dołączyć?

Sii Polska rekrutuje: od Javy i .NET, przez DevOps i Cybersecurity, po PowerBI i Megento.

Wystarczy wejść na stronę firmy, aby przekonać się, że swoje miejsce znaleźć tu mogą specjaliści z prawie każdej dziedziny IT. To nie tylko najpopularniejsze technologie, jak Java czy Python, ale również eksperci od chmury, inżynierii, systemów wbudowanych, UX-u czy robotyki.

Pracować można zdalnie albo z jednego z 17 biur. 15 z nich znajduje się w kraju, a pozostałe dwa w Sztokholmie i Odessie. Dwa największe z nich – w Gdańsku i Warszawie – przekroczyły już liczbę 1300 pracowników. Wrocław zbliża się do tysiąca osób, Lublin i Kraków świętowały osiągnięcie liczby 700 pracowników, a Sii Białystok – jeden z najmłodszych w stawce – ma już setkę osób na pokładzie. Najnowszą inwestycją jest biuro w Szczecinie oficjalnie otwarte w czerwcu tego roku.

Oprócz systemu kafeteryjnego z kartą multisport, ubezpieczenia czy dostępu do prywatnej opieki medycznej praca dla Sii wiąże się z wieloma innymi, ciekawymi benefitami. Zacznijmy od tych, które pomagają w pracy. Specjaliści, którzy będą chcieli zmienić projekt lub technologię, w której pracują, mogą skorzystać z dedykowanej aplikacji Job Changer. A jest w czym wybierać, gdyż firma współpracuje z wieloma klientami z różnych branż. Z kolei Ci, którzy dopiero zaczynają przygodę z samozatrudnieniem, mają do dyspozycji appkę ułatwiającą wystawianie faktur.

Pracownicy mogą działać wolontaryjnie na rzecz wybranej przez siebie organizacji ze wsparciem finansowym firmy. Wśród adresatów akcji Sii są domy dziecka, schroniska, ale również seniorzy, edukowani pod kątem wykorzystania nowych technologii. Sii wspiera także pracowników w rozwoju ich pasji – sponsoruje między innymi udział w zawodach, sprzęt sportowy i wjazdy, podczas których pracownicy mają okazję spróbować sportów i hobby kolegów i koleżanek. Na ten cel co roku firma przeznacza 500 tys. zł.

Pracownicy Sii cenią również nacisk na satysfakcję z pracy i to, aby wykonywane zadania dawały im radość. Zabawa to zresztą jeden z celów firmy – obok wygrywania, zadowolenia pracowników i satysfakcji klientów. Najważniejszym jest jednak zysk, bo to właśnie dzięki niemu można realizować ambitne projekty i dzielić się zyskiem z pracownikami.

Artykuł powstał we współpracy z Sii Polska

Lokowanie produktu
Najnowsze