REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Jak szpanować, gdy luksusowych zegarków brak

Podczas gdy większość zjadaczy chleba na świecie zmaga się z inflacją, wysokimi cenami i szokiem przy sklepowej kasie, największym problemem brytyjskiego przedstawiciela marki Rolex w Wielkiej Brytanii jest brak zegarków z najwyższej półki. Lista oczekujących na nowe, błyszczące cacka stale się wydłuża.

07.07.2022
17:08
Luksusowych zegarków brakuje w sklepach. Na Rolexa trzeba poczekać
REKLAMA

Popyt na dobra luksusowe, jak zegarki marek Rolex, Audemars Piguet i Patek Philippe od dawna przewyższa podaż. Czy może być gorzej? Okazuje się, że tak, bo również inne szwajcarskie marki zegarków, jak Zenith, Omega i IWC mają ten sam problem – wskazuje „Bloomberg”.

REKLAMA

Luksusowych zegarków w magazynach nie ma

Brian Duffy, dyrektor generalny Watches of Switzerland Group Plc., największy dystrybutor Rolexów w Wielkiej Brytanii i jeden z największych w USA, powiedział, że obecnie trzy czwarte sprzedaży detalicznej – jeśli chodzi o wartość sprzedaży - odbywa się za pośrednictwem klientów, którzy wpisują się na listy dla oczekujących. Powód jest prosty – zegarków, których szukają zamożni kupcy, po prostu nie ma w magazynach.

Nawet jeśli pojawi się popyt, minie dużo czasu, zanim go poczujemy – stwierdził Duffy w rozmowie z „Bloomberg”.

Jak nie stracić majątku przy galopującej inflacji?

To już norma, że gdy w światowej gospodarce dochodzi do zawirowań, a wartość pieniądza drastycznie spada, ludzie starają się uciekać z gotówką, gdzie tylko mogą. Jedni inwestują w złoto, inni w nieruchomości, dzieła sztuki, a nawet w designerskie torebki od światowych projektantów jak Dior, Chanel, Prada, czy Hermes. Nie dziwi więc fakt, że i zegarki znalazły się w gronie dóbr premium, jako doskonała lokata pieniędzy w trudnych czasach.

Sprzedaż luksusowych zegarków wzrosła już podczas pandemii. I to nie tylko zupełnie nowych modeli prosto z salonu, ponieważ konsumenci lokowali pieniądze również w używane zegarki z wartościowym logo. Obecnie ceny zegarków wzrosły w skali roku o 4-5 proc.

Watches of Switzerland szacuje, że w tym roku firma uzyska przychody w wsokości od 1,45 do 1,5 mld funtów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA