REKLAMA
  1. bizblog
  2. Media i rozrywka

Wieczór cudów w Radiu 357. Słuchacze okazali ogromne serce – podczas aukcji na szczytny cel padł rekord

To był niezapomniany, pełen emocji i wzruszeń wieczór. Słuchacze Radia 357 pobili wszystkie dotychczasowe rekordy licytacji na antenie radia. Przez całą noc na konto fundacji Fundacji Świętego Mikołaja dochodziły SMS-y i darowizny, więc wynik końcowy wciąż rośnie. Jedno jest pewne – słuchacze do 23 grudnia zebrali ponad 1 2 mln zł na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży w Polsce i w Syrii.

24.12.2021
12:27
Wieczór cudów w Radiu 357. Słuchacze okazali ogromne serce, podczas akcji na szczytny cel padł rekord
REKLAMA

W tym roku Radio 357, założone przez byłych dziennikarzy Trójki, i Fundacja Świętego Mikołaja przeprowadzają wspólną akcję charytatywną, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży w Polsce i w Syrii.

REKLAMA

Jak zwykle podczas akcji, największe emocje budzą przedświąteczne licytacje prowadzone przez redaktora Kubę Strzyczkowskiego. W tym roku do wylicytowania były prawdziwe unikaty. Wśród nich obraz „Nowe Kontinuum” autorstwa Krzysztofa Syrucia, szachownica z pionami i możliwość rozegrania partii ze zdobywcą Pucharu Świata Janem Krzysztofem Dudą czy winylowa płyta „Vienna” grupy Ultravox wydanej w 1980 r. z autografem Midge’a  Ure’a.

Formuła 1 przebiła poczwórną platynę

Wydawało się, że tegoroczny rekord padł podczas licytacji w piątek 17 grudnia 17 grudnia, gdy pan Adnan za poczwórną platynę za „Młodego Matczaka” Maty zadeklarował 50 tys. zł. Ale to był jedynie wstęp do tego, co się wydarzyło 23 grudnia.

W finale zestaw czapeczek teamów Formuły 1 z autografami kierowców pan Marcin wylicytował za 200 tys. zł. Pan Adnan – ten sam, który za poczwórną płytę Maty zapłacił 50 tys. zł – zaoferował 195 tys. złotych tylko za jedną z nich. Łącznie zestaw osiągnął kwotę 395 tys. zł!

Na czapeczkach są widnieją podpisy Lewisa Hamitlona, Valteriego Bottasa, Lando Norrsia, Daniela Ricciardo, Fernando Alonso, Estebana Ocona, Pierra Gaslego, Yukiego Tsunody, Sebastiana Vettela, Lanca Strolla, Nicholasa Ltifiego, Georga Russella, Kimiego Raikkonena, Nikity Mazepina i Micka Schumachera. 

 class="wp-image-1650754" width="512" height="512"

Oprócz wyjątkowego zestawu F1 ofiarowanego przez dziennikarza radia 357 Michała Gąsiorowskiego podczas czwartkowej licytacji za spacer po puszczy z Adamem Zbyrytem pan Paweł ofiarował 23 570 zł. Do współuczestnictwa zaprosił jednak swoją rywalkę z finału panią Annę, która dołożyła 20 357 złotych. Łącznie spacer z Adamem Zbyrytem wylicytowano za kwotę 43 927 złotych.

Książkę i przepis od Roberta Makłowicza wylicytował pan Marcin za 40 357 złotych. Przejażdżkę syreną Bosto z Maciejem Wisławskim wygrał za 8 357 złotych pan Wojciech.

Specjalny podcast Single z Żoliborza, prowadzony przez Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha, wylicytowała za 8 tys. złotych pani Antonina. Pan Arkadiusz, drugi finalista tej licytacji za nagrodę pocieszenia - kawę, dwie płyty i czapkę Piotra Stelmacha zaoferował 7 500 złotych. Plecak z Igrzysk Olimpijskich i trening na łódce wioślarskiej Agnieszki Kobus-Zawojskiej wylicytował za 5 500 złotych pan Michał.

856 tys. zł z licytacji prowadzonych przez Kubę Strzyczkowskiego

REKLAMA

W sumie podczas tegorocznej aukcji słuchacze Radia 357 zebrali astronomiczne pieniądze. Licytacje prowadzone przez Kubę Strzyczkowskiego przyniosły w tym roku w sumie 855 818 tysięcy zł! Na Allegro, tylko z aukcji dziennikarzy Radia 357, do tej pory zebrano 123 924 złotych. W sumie wraz z wpłatami bezpośrednio na konto fundacji i z SMS-ów wysyłanych przez słuchaczy zgromadzono do 23 grudnia 1,2 mln zł.

Przypominamy, że cały czas można wysyłać SMS-y o treści POMOC na numer 7545 - każdy SMS to 5 zł + VAT.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA