REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Rower za 1 zł, ale tylko przez tydzień. PKP rusza z promocją na przewóz dwóch kółek

PKP Intercity chce zainteresować Polaków dwukołową metodą zwiedzania świata, czyli zdobywającym coraz większą popularność „bikepackingiem” i wprowadza promocję na przewóz rowerów. Dobra wiadomość jest taka, że za przewóz roweru zapłacimy tylko 1 zł, ale gorsza jest taka, że tylko od 16 do 22 września. (Fot. PKP Intercity)

19.08.2022
11:49
Promocja w PKP. Za przewóz roweru zapłacimy tylko złotówkę
REKLAMA

PKP Intercity zorganizowało rowerową promocję z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ideą tego przedsięwzięcia jest zachęcenie ludzi do wprowadzania zmian w codziennych wyborach środka transportu i promocja ekologicznych form mobilności, takich jak transport zbiorowy, ruch pieszy czy właśnie rowerowy.

REKLAMA

Przewoźnik wyjaśnia, że promocja „Rower za złotówkę z PKP Intercity” obowiązuje od 16 do 22 września bieżącego roku, a przejazdy z rowerami w specjalnej cenie obowiązują w pociągach wszystkich kategorii, czyli TLK, IC, EIC oraz EIP, które są wyznaczone do przewozu rowerów zgodnie z rozkładem jazdy.

Co ciekawe, za przewóz roweru zapłacimy tyle samo, niezależnie od długości trasy. Promocyjne bilety będą dostępne w kasach dworcowych, w internecie, a nawet u konduktora w pociągu (poza EIP), o ile zgłosimy się do obsługi przed wejściem do pociągu.

Rowery i pociągi to transport przyszłości. Polacy coraz chętniej wsiadają na jednoślady i coraz chętniej podróżują pociągami. Turystyczne wyjazdy warto oprzeć o te dwa środki transportu, dzięki nim możemy wypoczywać zdrowo, aktywnie i ekologicznie  – zachęca Marek Chraniuk, prezes PKP Intercity.

Coraz więcej wagonów rowerowych

Liczba miejsc na rowery w pociągach nie jest duża, więc bilety raczej będą znikać szybko. Przewoźnik zaznacza, że możliwości przewozu rowerów wciąż się zwiększają, a tabor PKP Intercity w ostatnich miesiącach wzmocniły kolejne pojazdy, w których można podróżować z rowerem.

REKLAMA

Spółka chwali się, że obecnie ma ponad 200 wagonów i 61 elektrycznych zespołów trakcyjnych, które są przystosowane do przewożenia jednośladów. To o 56 pojazdów więcej niż 3 lata temu. Niedługo rozpoczną się także odbiory nowych Flirtów od Stadler Polska – podkreśla PKP Intercity. 

PKP Intercity zwraca uwagę, że szybko rośnie sprzedaż biletów na przewóz rowerów. Od stycznia do czerwca sprzedano prawie 117 tys. takich biletów, a jest to o jedną czwartą więcej niż w 2019 roku i aż o 61 proc. więcej niż w całym 2016 roku. W tym roku padł rekord PKP Intercity pod względem sprzedaży biletów na rower. W czerwcu kupiliśmy aż 47,3 tys. takich biletów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA