REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

Polska wakacyjnym hitem dla Niemców. Bałtyk jest dla nich jak Riwiera Turecka

W czasie wakacji za nocleg w hotelu w najpopularniejszych krajach trzeba zapłacić średnio o 30 proc. więcej niż w 2019 roku, a za wynajęcie mieszkania lub domu wakacyjnego o 24 proc. więcej – wyliczył niemiecki portal Check24. Ale najciekawsze jest to, że wśród tych najpopularniejszych krajów wymienia Turcję, Grecję, Włochy, Austrię, Chorwację, Francję, Portugalię, Hiszpanię i… Polskę. Czyżbyśmy byli jakimś turystycznym rajem dla Niemców?

24.07.2021
13:44
wakacje-lato-kary-w-Hiszpanii
REKLAMA

Wyliczenia Check24 pokazują, że ceny usług turystycznych, a więc zakwaterowania i biletów lotniczych, wystrzeliły w tym roku. w porównaniu do tego samego okresu w 2019 r. Najmocniej ceny noclegów skoczyły w Turcji - aż o 79 proc. Ale zaraz za Turcją na drugim miejscu jest Polska, gdzie ceny wzrosły o 64 proc. Średnio za nocleg trzeba zapłacić 122 euro wobec 74 euro dwa lata temu.

REKLAMA

Niższe wzrosty cen dotknęły Grecję – 44 proc., Włochy – 34 proc., Austrię – 32 proc., Niemcy – 27 proc., w Chorwacji, we Francji i w Portugalii jest drożej o 20 proc., a w Hiszpanii o 12 proc.

Droższe są bilety lotnicze, a mowa o przelotach z Niemiec oczywiście, skoro to niemiecki portal robił to porównanie. Wzrost cen przelotów to ok. 29 proc. Głównie dlatego, że linie lotnicze jednak ostrożnie planowały siatkę połączeń na to lato, dlatego oferta jest mniejsza, a popyt spory.

REKLAMA

Szef departamentu Loty w Check24 Sebastian Sager ostrzega, że może być jeszcze drożej, jeśli ktoś planuje wyjazd na koniec wakacji, bo ceny mogą jeszcze skoczyć. I to jest zapewne też informacja dla Polaków, bo można przyjąć, że na wszystkich rykach działa to tak samo.

Ale ciekawe, że choć Polska nie należy do najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Niemców, ci w tym roku rzucili się przede wszystkim na Turcję i Grecję, to jednak została uwzględniona w analizie najpopularniejszych kierunków turystycznych na wakacje. Wydaje się, że Niemcy szczególnie lubią wpadać nad polskie morze, bo blisko i taniej, ale widząc ceny hoteli, musieli w tym roku mocno się zdziwić.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA