REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże

PKP Intercity jak Ryanair. Bilety na ekspres kupisz za mniej niż dwie dychy. Pod jednym tylko warunkiem

Koniec ze sztywnym cennikiem. Tuż po majówce PKP Intercity wprowadza dynamiczne ceny biletów. To ile zapłacimy za dane połączenie będzie zależeć od liczby chętnych. Na promocyjne taryfy można załapać się, kupując bilet nawet w ostatniej chwili. Jazda pociągami ma być dzięki temu nawet dwa razy tańsza niż obecnie. Oczywiście pod warunkiem, że fartownie wstrzelimy się w czas i miejsce.

28.04.2022
15:19
PKP Intercity jak Ryanair. Bilety na ekspres kupisz za mniej niż dwie dychy. Pod jednym tylko warunkiem
REKLAMA

Przedstawiciele PKP Intercity poinformowali w trakcie konferencji prasowej, że dynamiczne ceny biletów pojawią się we wszystkich kategoriach pociągów. Do tej pory można było się z nimi spotkać głównie w pendolino.

REKLAMA

Dynamiczne ceny w PKP Intercity

Do tej pory, by kupić bilet na pociąg w niższej cenie należało wejść na stronę internetową przewoźnika ze sporym zapasem czasowym. W ofercie „Wcześniej" można było urwać nawet 45 proc. Im bliżej wyjazdu, tym bardziej rosły jednak ceny w systemie, pokonując po drodze trzy progi promocyjne.

Od 5 maja, podkreślał Gontarz, dotychczasowe progi pozostaną, za to dojdą do nich dwa kolejne. Przy niskiej frekwencji z ulg będzie można korzystać nawet w dniu wyjazdu.

PKP Intercity będzie zarządzać liczbą promocyjnych biletów w poszczególnych progach cenowych w zależności od m.in. prognozowanej frekwencji, tras przejazdu czy godzin odjazdu.

– czytamy w komunikacie.
 class="wp-image-1787626"

Pociągiem będzie taniej

REKLAMA

PKP Intercity pisze, że klienci będą mieli szansę zdobyć bilety w cenach niższych niż do tej pory. Na trasie Warszawa-Kraków/Katowice/Poznań/Trójmiasto będą będą się one zaczynać od 19 zł. Spółka dodaje, że w tej chwili promocyjne bilety na te połączenia kosztują dwa razy więcej.

Nowa oferta Promo tworzy jednolity, ogólnodostępny system promocji dla pasażerów wszystkich pociągów PKP Intercity. Daje również duży wachlarz możliwości przy wyborze połączenia – czasami wystarczy wybrać pociąg o nieco mniej popularnej godzinie, by kupić dużo tańszy bilet. Tego typu rozwiązania są powszechne na zachodzie Europy

– zachwala ofertę Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA