REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Pizza Express na skraju bankructwa. Brytyjscy amatorzy pizzy załamani

Pizza Express, jedna z najpopularniejszych sieciówek w Wielkiej Brytanii, popadła w poważne problemy finansowe. Spółka musi spłacić 655,6 miliona funtów do sierpnia 2022 r. Niektóre z placówek są zadłużone nawet na 1,6 miliona funtów!

09.10.2019
19:32
Pizza Express na skraju bankructwa
REKLAMA

Popularna sieć pizzerii pod koniec ubiegłego roku była zadłużona na ponad 1,12 mld funtów. W ostatnim czasie media poinformowały, że brytyjskie restauracje Pizza Express toną w jeszcze większych długach i bankructwo firmy powoli staje się faktem.

REKLAMA

2,5 mld funtów napiwku

- Właściciele grupy restauracyjnej zatrudnili doradców finansowych przed ważnymi rozmowami z wierzycielami - poinformowało "Metro"

Oprócz zadłużenia z zeszłego roku wynoszącego 1,12 mld funtów Pizza Express ma do spłaty 655,6 mln funtów.

Licząca pół wieku firma nie ukrywała, że ostatnich latach nie wiodło jej się za dobrze i borykała się z narastającymi problemami finansowymi. Mimo że na terenie Wielkiej Brytanii i Irlandii sprzedaż minimalnie wzrosła(0,5%), to zyski z całego tego roku spadły o 7,7 %.

- W pierwszej połowie roku, mimo wszystkich wyzwań w branży, zachowaliśmy odporność na wszystkich naszych rynkach - uspokajał, zadowolony z wyników finansowych, szef spółki Pizza Express.

Tysiące ludzi bez pracy

Jeszcze kilka miesięcy temu upadłość ogłosiło gastronomiczne imperium gwiazdy brytyjskiej kuchni, Jamiego Olivera. Zamknięcie 25 placówek, wśród których znalazło się 23 oddziałów "Jamie's Italian", poskutkowało zwolnieniem blisko 1,3 tys. osób. Warto wspomnieć, że ta sieć miała jedynie 10 lat stażu.

REKLAMA

Ciężko wyobrazić sobie, ilu ludzi zostanie faktycznie zwolnionych po bankructwie Pizza Express, ale aktualnie zagrożonych zwolnieniem jest 14 tys pracowników!

Sytuacja jest beznadziejna, ale firma nie rozważa upadłości i ze wszystkich sił chce walczyć o przetrwanie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA