REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CCC nie zwalnia. Właśnie ogłosiło wprowadzenie nowej modnej usługi i zapowiada kolejne

Grupa CCC postanowiła wykorzystać coraz większą popularność płatności odroczonych i przy wsparciu PayPo wprowadza tę funkcjonalność na próbę do swoich sklepów w Warszawie. Docelowo w ten sposób będzie można kupić buty w całej Polsce.

01.09.2021
8:26
odroczone-płatności-Grupa-CCC
REKLAMA

Weź do domu, zapłać później – tak CCC nazwała nową usługę, opartą na płatnościach odroczonych. Jak przekonuje Karol Półtorak, wiceprezes zarządu Grupy CCC ds. strategii i rozwoju, wszystko z myślą o komforcie klienta.

REKLAMA

I to nie koniec - wkrótce oddamy do ich dyspozycji nowoczesne kasy samoobsługowe, a niebawem dalsze usprawnienia – zapewnia. 

Grupa CCC chwali się, że płatności odroczone wprowadza jako pierwsza sieć handlowa w Polsce i jedna z pierwszych w Europie. Usługa testowo jest dostępna od 1 września w Warszawie, ale w ten sposób buty mamy niebawem móc kupować w całym kraju. Tak offline, jak i online. A to wszystko w ścisłej współpracy z PayPo. 

To kolejny duży gracz sceny handlowej, który zaufał jakości naszego rozwiązania – nie kryje zadowolenia Radosław Nawrocki, CEO PayPo.

Odroczone płatności: kup i zapłać za 30 dni

Odroczona płatność bije w ostatnich miesiącach rekordy popularności. W krajach europejskich stanowią one już 30 proc. wszystkich transakcji w sklepach internetowych. Wprowadzenie tej metody finansowania w handlu tradycyjnym jest przede wszystkim odpowiedzią na zainteresowanie konsumentów. Zgodnie z wynikami badania ze stycznia br. 80 proc. użytkowników PayPo zadeklarowało, że skorzystałoby z metody płatności odroczonych także w sklepach stacjonarnych, gdyby takie rozwiązanie było dostępne.

Dla Grupy CCC to idealny sposób na zniwelowania strat po pandemii. Konrad Jezierski, dyrektor ds. Rozwoju Omnichannel w Grupie CCC, jest przekonany, że „nowe usługi sprawią, że klienci jeszcze chętniej będą wybierać CCC jako swoją ulubioną sieć oferującą buty i akcesoria”. 

Nasz model omnichannel zakłada, ze niezależnie od tego gdzie klient dokonuje zakupu, ma dostęp do tych samych korzyści – tłumaczy Jezierski.

Jak to działa? Bezgotówkowe zakupy z odroczoną płatnością w sklepach stacjonarnych CCC realizowane są z wykorzystaniem własnej aplikacji mobilnej CCC, w której udostępniono usługę PayPo. Klient za jej pomocą generuje kod, który przedstawia przy kasie, a następnie zatwierdza swój zakup na smartfonie. Odroczenie płatności na 30 dni nie wiąże się z dodatkowymi kosztami dla kupującego.

REKLAMA

Albo podziel cenę na 4

Ale odroczone płatności to nie jedyna nowość jaką w swoich sklepach uruchamia Grupa CCC. Sieć jest również pierwszym partnerem PayPo, który w swoich sklepach stacjonarnych oferuje usługę Podziel na 4. Pozwala na zakupy rozłożone w 4 ratach z zerowym oprocentowaniem. W ciągu 30 dni od dnia transakcji, konsument będzie mógł zdecydować czy woli opłacić całość należności za zakupy, czy jedynie pierwszą ratę. Wybierając drugi wariant również nie poniesie żadnych dodatkowych kosztów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA