REKLAMA
  1. bizblog
  2. Podróże
  3. Pieniądze

Niemcy chcą na zimę wysłać swoich emerytów do ciepłych krajów. Dostaną 500 euro na hotele

Pomysł wydaje się genialny w swojej prostocie i niewykluczone, że uda się go zrealizować. Skoro najbliższa zima ma upłynąć pod znakiem bardzo wysokich cen paliwa i gazu, to taniej będzie ten czas spędzić w ciepłych krajach. Niemcy dyskutują właśnie o wyekspediowaniu swoich emerytów na południe Europy na czas chłodniejszych miesięcy. Co więcej, państwo ma dołożyć do takiej wycieczki każdemu seniorowi 500 euro.

12.06.2022
12:23
Emerytury w Niemczech. Seniorzy dostaną 500 euro na hotel w ciepłym kraju
REKLAMA

Rosyjski gaz ma kluczowe znaczenie dla Europy, a zwłaszcza dla Niemiec. Rosyjski gaz stanowił 55 proc. niemieckiego importu w ubiegłym roku. 

REKLAMA

Największa gospodarka Europy dąży do jak najszybszego zredukowania swojej zależności od Rosji do zera, ale sprzeciwia się natychmiastowemu zaprzestaniu importu. Niemcy boją się szczególnie wzrostu cen za anergię.

Emeryci na Majorkę albo do Turcji

A więc może zimowanie na Majorce w celu zaoszczędzenia gazu? Według prezes niemieckiego Stowarzyszenia Niezależnych Biur Podróży (VUSR), Mariji Linnhoff, wakacje na Majorce przez całą zimę mogą być dla emerytów idealnym sposobem na zaoszczędzenie na paliwie.

Skorzystać miałaby też na tym niemiecka gospodarka. Jednocześnie, zdaniem Linnhoff, z jej pomysłu może skorzystać branża turystyczna, która została dotknięta kryzysem w trakcie pandemii koronawirusa.

Celem zimowych wypoczynków niemieckich emerytów mają być Turcja, Tunezja i hiszpańska wyspa turystyczna Majorka.

Rząd może zachęcić więcej obywateli dotując takie wycieczki

- powiedziała Marija Linnhoff serwisowi Mallorca Zeitung.

Wyspy Kanaryjskie są szczególnie popularne wśród niemieckich urlopowiczów. Każdy, kto kiedykolwiek zrobił sobie tam przerwę w październiku lub listopadzie, wie, że zwłaszcza emeryci korzystają ze stosunkowo pustych plaż i tanich noclegów o tej porze roku.

Podróżowanie przeciwko Putinowi jest lepsze niż marznięcie z powodu Putina

Przewodnicząc stowarzyszenia reprezentującego ponad 7000 biur podróży w Niemczech, zaproponował nawet dotacje w wysokości do 500 euro (527,69 dolarów), tak aby takie podróże stały się bardziej przystępne.

Cena wywoławcza za wycieczkę na Majorkę wynosi obecnie około 1300 euro za osobę. To 50 dni w hotelu średniej klasy z wyżywieniem i przelotami. Z wyżywieniem we własnym zakresie płacimy 950 euro za osobę – powiedziała Linnhoff.

W przypadku pobytów długoterminowych przewodnicząca VUSR proponuje dotację w wysokości 2000 euro.

REKLAMA

Podróżowanie przeciwko Putinowi jest lepsze niż marznięcie z powodu Putina

– powiedział Linnhoff gazecie Rheinische Post.

Według przewodniczącej Stowarzyszenia Domów Wakacyjnych Wysp Kanaryjskich (ASCAV), Doris Borrego, sama sugestia Linnhoffa doprowadziła do 20 proc. wzrostu liczby rezerwacji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA