REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Markowe produkty w niskich cenach i nie są to podróbki. To nowa oferta Vinted

Obawa o autentyczność produktów kupowanych z drugiej ręki jest jedną z największych przeszkód, na które muszą się godzić użytkownicy Vinted. Dlatego litewska platforma wprowadza usługę weryfikacji w celu sprawdzenia autentyczności. Zapłacimy za nią 45 zł.

07.02.2024
20:23
Markowe produkty w niskich cenach i nie są to podróbki. To nowa oferta Vinted
REKLAMA

W lipcu 2022 roku Vinted kupiło niemiecką platformę odsprzedaży towarów luksusowych - Rebelle. Jednym z motywów przejęcia była chęć wykorzystania w praktyce procesu weryfikacji, który zbudował zespół Rebelle. Wcześniej wprowadzono go w innych krajach, dziś debiutuje w Polsce.

REKLAMA

Z weryfikacji skorzystać mogą kupujący produkty w kategorii mody dla dorosłych. To m.in. odzież, torby, buty, akcesoria, biżuteria i zegarki o wartości powyżej 450 zł.

Nie każda marka znajduje się jednak w ofercie Vinted. Lista jest na szczęściej długa i obejmuje kilka tysięcy producentów - z Bottega Veneta, Celine i Jacquemus, Adidas i New Balance na czele.

Za weryfikację zapłacimy 45 zł

Rozumiemy, że autentyczność i zaufanie są najważniejsze w świecie zakupów online z drugiej ręki i wierzymy, że powinny one być dostępne dla wszystkich. Dlatego dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić niezawodną usługę weryfikacji designerskich produktów, dostępną w przystępnej cenie – mówi. Adam Jay, dyrektor generalny rynku Vinted.

Więcej wiadomości o zakupach w internecie

Symbol diamentu będzie oznaczał produkty, które kwalifikują się do usługi (pod kątem wartości czy marki). Zapłacą za nią kupujący, którzy w ten sposób zyskają dodatkową ochronę. Opłata obejmuje zarówno samą usługę, jak i wysyłkę do centrum weryfikacji Vinted w Hamburgu. To tam pracuje zespół doświadczony w weryfikacji autentyczności produktów.

REKLAMA

Większe zaufanie przekłada się na wyższe obroty

Usługa ma pomóc w zwiększeniu zaufania do autentyczności markowych przedmiotów z drugiej ręki. Dzięki temu sprzedający będą mogli wystawić swoje produkty po wyższej cenie, wiedząc że sprzedają oryginalne produkty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA