1. bizblog
  2. Biznes

Leasing pozwala rozwinąć się polskim przedsiębiorcom

Lokowanie produktu

Zwalniająca gospodarka wcale nie znaczy, że we wszystkich inwestycjach zaciągnięty jest hamulec ręczny. Dalej nie brakuje w naszym kraju sektorów, które m.in. w dobie bezprecedensowego kryzysu energetycznego starają się rozwijać swoją działalność. Bardzo często furtką do sukcesu w takich sytuacjach jest leasing. Santander Bank Polska proponuje w tym względzie rozwiązania dla firm, dla korporacji i dla reprezentantów wolnych zawodów.

13.12.2022
13:59
leasing-Santander-Bank-Polska

Z analiz przeprowadzonych przez Santander Leasing wynika, że cały czas nie brakuje w Polsce przedsiębiorców odważnie patrzących w przyszłość i tych stawiających przede wszystkim na rozwój. To najczęściej biznesy z sektoru handlu, transportu, produkcji, rolnictwa, czy budowlanki oraz opieki zdrowotnej.

Na podstawie przygotowanej przez nas analizy po 10 miesiącach br. wynika, że zarówno w przypadku inwestycji w pojazdy oraz maszyny i urządzenia dominuje różnorodność jeśli chodzi o profil działalności przedsiębiorstw. Ceny energii, wysokie stopy procentowe, długi czas oczekiwania na zamówione przedmioty nie wspierają prowadzenia biznesu. Z drugiej strony, taki czas to również okazja do realizacji inwestycji dla branż, które tę szansę chcą efektywnie wykorzystać - przekonuje Mariusz Włodarczyk, dyrektor zarządzający Santander Leasing.

Ta różnorodność występuję także pod względem poszczególnych regionów kraju. W przypadku inwestycji realizowanych przez firmy w pojazdy osobowe, ciężarowe czy ciągniki siodłowe w pierwszej trójce województw przeważają mazowieckie, wielkopolskie i śląskie.

Jeśli zaś chodzi o maszyny i sprzęt rolniczy – dominują tu takie województwa jak Wielkopolska, Mazowsze, Dolny Śląsk, Śląsk, Lubelszczyzna czy Podlasie - uzupełnia Mariusz Włodarczyk.

Santander Bank Polska proponuje leasing dla firm i korporacji

Najbogatsza oferta leasingowa Santander Bank Polska skierowana jest do firm. Mamy w tym przypadku do dyspozycji pięć różnych wariantów. Pierwszym jest autoleasing samochodów w błyskawicznej procedurze uproszczonej. Finansowanie dotyczy pojazdów do wartości 150 tys. zł i trwa od 12 do 60 miesięcy. Wszystkie formalności można załatwić online lub telefonicznie. Druga opcja to leasing maszyn i urządzeń. W tym przypadku
finansowanie trwa od roku do 6 lat, a pierwsza opłata jest już od 1 proc.

Zabezpiecz się przed ryzykiem zmiany stóp procentowych i stabilizuj koszty odsetkowe wybierając leasing na stałej racie - proponuje w tym wariancie Santander Bank Polska.

Przedsiębiorcy mogą również skorzystać z leasingu samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t. Można przy tej okazji też skorzystać z atrakcyjnych warunków ubezpieczenia, które obejmują pełen pakiet OC/AC/NW, Assistance i Ochrona Prawna. Jest jeszcze leasing samochodów ciężarowych, który umożliwia spłatę raty w złotówkach lub w euro. Dla firm Santander Bank Polska posiada bogatą ofertę leasingową. Santander Leasing ma aż 44 doradców specjalnie dedykowanych do obsługi klientów korporacyjnych. Struktura rat dostosowana jest zaś do przepływów finansowych w firmie, a samo finansowanie wzbogacone atrakcyjną ofertą ubezpieczeniową.

Leasing paneli fotowoltaicznych

Z pewnością propozycją Santander Bank Polska idącą z duchem czasu jest leasing instalacji fotowoltaicznych SolarLease. Tutaj też finansowanie jest rozciągnięte maksymalnie do 72 miesięcy, a pierwsza opłata leasingowa zaczyna się od 10 proc. Można w tym przypadku skorzystać również z ubezpieczenia Bezpieczna Rata i Bezpieczny Klient. Dzięki zaś stałej
racie można zabezpieczyć swoje przedsiębiorstwo przed ryzykiem stóp procentowych. W tym przypadku podpisanie umowy odbywa się tylko i wyłącznie online. Składamy w tym celu podpis elektroniczny (e-podpis), podpis biometryczny (BioPodpis) lub tradycyjnie, czyli papierowo.

Instalacje fotowoltaiczne to czyste korzyści dla firmy: niższe rachunki za prąd, niezależność energetyczna oraz troska o środowisko poprzez redukcję emisji CO2. Sfinansuj instalacje fotowoltaiczne na dogodnych warunkach z nami - zachęca Santander Bank Polska.

Specjalna oferta dla wolnych zawodów

Na tym oferta leasingowa Santander Bank Polska jednak jeszcze się nie kończy. Jest również specjalna propozycja dla reprezentantów tzw. wolnych zawodów. Mowa jest o dwóch ofertach: leasingu samochodów dla lekarzy i weterynarzy oraz o leasingu urządzeń medycznych dla tych samych profesji. W pierwszym przypadku finansowanie trwa od 12 do 72 miesięcy, a pierwsza opłata naliczana jest już od 1 proc. Można tutaj również skorzystać ze stałej raty. Klient nie ma też zamkniętej drogi do rabatów na samochody współpracujących z Santander Bank Polska dealerów. Bardzo podobne warunki obowiązują dla leasingu urządzeń medycznych. W tym przypadku umowę leasingową z Santander BankPolska podpiszemy na trzy różne sposoby: e-podpisem, podpisem biometrycznym lub tradycyjnie, czyli papierowo.

Lokowanie produktu
Najnowsze