REKLAMA
  1. bizblog
  2. Zakupy

Masz taką ładowarkę? Oddaj ją szybko do Ikei

Ryzyko oparzeń i porażenia prądem. Taki jest powód wycofania z rynku ładowarki USB Askstorm o mocy 40 W, która była dostępna w Ikei. Szwedzka sieć apeluje do wszystkich klientów, którzy kupili taką ładowarkę, aby przestali jej używać i skontaktowali się z nią w sprawie zwrotu pieniędzy.

10.01.2024
15:36
Masz taką ładowarkę? Oddaj ją szybko do Ikei
REKLAMA

Ikea poinformowała w środę o wycofaniu z rynku ładowarki o nazwie Askstorm w kolorze ciemnoszarym o numerze artykułu 50461193 z powodu potencjalnej wady fabrycznej, która rodzi ryzyko oparzeń i porażenia prądem. Słabym punktem tego urządzenia jest kabel, który może się łatwo uszkodzić i stanowić zagrożenie.

REKLAMA

Wadliwa ładowarka

Bezpieczeństwo jest dla IKEA najwyższym priorytetem, dlatego też wycofujemy z rynku ładowarkę USB Åskstorm 40 W w kolorze ciemnoszarym ze względu na ryzyko oparzeń i porażenia prądem powstające w wyniku zużycia kabla zasilania – pisze Ikea.

 class="wp-image-2315746"

Skąd pewność, czy mamy dokładnie ten model? Ikea tłumaczy, że można zidentyfikować po numerze modelu ICPSW5-40-1, który widnieje na etykiecie umieszczonej na spodzie ładowarki USB:

 class="wp-image-2315851"

Sieć zapewnia, że opracowuje swoje produkty zgodnie z rygorystycznym programem oceny ryzyka i testów bezpieczeństwa, aby mieć całkowitą pewność, że oferowane produkty są zgodne z przepisami i normami obowiązującymi we wszystkich krajach, gdzie prowadzona jest ich sprzedaż. Ikea przeprasza też za „wszelkie niedogodności wynikające z zaistniałej sytuacji”.

Więcej o wycofanych produktach przeczytacie w tych tekstach:

Nie trzeba mieć paragonu

REKLAMA

Dowiedzieliśmy się jednak, że mimo to kabel zasilania ładowarki USB ÅSKSTORM 40 W w kolorze ciemnoszarym może po dłuższym okresie użytkowania uleć uszkodzeniu lub przerwaniu w wyniku owijania go wokół ładowarki lub zginania – wyjaśnia sieć.

Ikea doszła do wniosku, że uszkodzony kabel naraża użytkowników na oparzenia i porażenie prądem. Z tego powodu zdecydowała się wycofać feralną ładowarkę z rynku i zwrócić pieniądze klientom. Ładowarkę można zwrócić w dowolnym sklepie IKEA, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Co ważne, dowód zakupu, czyli paragon lub faktura nie jest wymagany.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA