REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

To koniec kolejek w aptekach? Poczta Polska dowiezie leki

Poczta Polskia rozbiła bank nową usługą dla klientów. Pocztex Thermo Tracking to autorski system, który pozwala na coś więcej niż tradycyjne przesyłki kurierskie. Czy monitoring temperatury oraz szybka dostawa do klienta w każdym zakątku Polski zepchną tradycyjne apteki do lamusa?

07.02.2023
18:47
poczta-polska-zwolnienia-grupowe
REKLAMA

Oferta Pocztex Thermo Tracking kierowana jest w szczególności do aptek i drogerii internetowych. Efektem wprowadzenia usługi jest wzrost nadań przesyłek Pocztex o 20 proc. przez te szczególnie wymagające rodzaje e-sklepów.

REKLAMA

Niestandardowe rozwiązania

Na polskim rynku funkcjonuje ok. 150 aptek prowadzących sprzedaż internetową. Z tego 10 proc. znalazło się na liście TOP 100 Firm e-commerce w Polsce za 2021 r. Także Klienci coraz częściej wybierają tego rodzaju e-sklepy. Zakupy w internetowych aptekach robi 16 proc. osób kupujących w sieci.

Ten rozwojowy segment rynku wymaga wykorzystania niestandardowych rozwiązań logistycznych, które oferuje Pocztex - wskazuje Poczta Polska.

Nowa usługa od Poczty Polskiej

Poczta Polska jest jedną z firm oferujących przesyłki kurierskie dla sektora e-commerce i podmiotów działających w bardzo różnorodnych branżach. Usługa Pocztex Poczty Polskiej oferuje m.in. trzy metody dostawy do wyboru:

  • Pocztex PUNKT (dostawa do ok. 17 tys. punktów odbioru),
  • Pocztex AUTOMAT (dostawa do automatów paczkowych na terenie całego kraju)
  • Pocztex KURIER (doręczenie pod wskazany adres).
REKLAMA

Systematycznie rośnie liczba podmiotów korzystających z usługi Pocztex. Wybierają ją ze względu na bezpieczeństwo przesyłek, które gwarantuje Poczta Polska, jak i na wygodę oraz liczbę punktów, w których można odebrać przesyłkę - wskazuje Poczta Polska.

Z nowej oferty mogą skorzystać wszystkie apteki i drogerie prowadzące sprzedaż wysyłkową, które podpiszą umowę z Pocztą Polską.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA