REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Zakupy

Komputronik ucieka z galerii handlowych. Sieć chce zamknąć nawet co trzeci sklep

Komputronik odstępuje od części umów na terenie galerii handlowych na podstawie postanowień sędziego-komisarza w postępowaniu sanacyjnym. Spośród ponad 200 placówek, 34 proc. pozostanie zamknięta.

15.05.2020
10:19
Komputronik zamyka co trzeci sklep. Spółka tnie koszty, by uratować się przed upadłością
REKLAMA

Wiele sieci renegocjuje umowy z galeriami handlowymi albo zrywa umowy, ale w przypadku Komputronika zamknięcie części z placówek nie jest efektem pandemii. Wszystko ma związek z prowadzoną sanacją spółki, która ma uchronić ją przed upadłością. Cały proces był zaplanowany jeszcze w 2019 r.

REKLAMA

„Zarząd spółki złożył w dniu 2 marca 2020 wniosek o sanację dotyczący Komputronik S.A oraz Komputronik Biznes sp z.o.o. Zarządy obu spółek są zdeterminowane do utrzymania działalności i podkreślają, że sanacja jest procesem prowadzącym do uzdrowienia przedsiębiorstw – napisano na początku marca w komunikacie Komputronika.

Komputronik przymyka drzwi

Wojciech Buczkowski, prezes Komputronika, pisał, że firma uzyskała już niezbędne zgody, aby odstąpić od umów.

W związku z prowadzonym postępowaniem sanacyjnym ok. 34 proc. sklepów spółki pozostanie nieczynnych. Aktualnie cała sieć handlowa Grupy Komputronik liczy łącznie 212 sklepów działających na podstawie umów agencyjnych i partnerskich.

Nie przychodzą, to my nie otwieramy

Ruch w galeriach handlowych ponoć spadł nawet o połowę. Komputronik w związku z tym nie jest jedyną firmą, która nie otworzyła niektórych swoich sklepów w galeriach handlowych po 4 maja. 

Spółka LPP - właściciel Reserved, Cropp, House, Mohito czy Sinsay - zdecydowała się wstrzymać funkcjonowanie ok. 30 proc. swoich powierzchni handlowych. 

REKLAMA

Nic dziwnego, skoro - jak czytamy na Wirtualnej Polsce - w jednym spośród jej sklepów tuż po otwarciu galerii handlowych sprzedano tylko jedną sztukę odzieży.

Blisko 40 proc. spośród 57 sklepów Giacomo Conti pozostaje zamknięte. Podobnie jest w przypadku Kazara, gdzie jest to prawie 30 proc. Również 40 z 280 punktów sieci Empik oraz 15 z 102 sieci Ochnik nie zostało otwartych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA