REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Marihuana to przyszłość. Nie wierzysz? Spójrz, co się wyprawia, gdy Kombinat Konopny sprzedaje akcje

Kombinat Konopny przygotował kolejną pulę akcji. Znowu będzie rekord? Nie ma w tym pytaniu krzty przesady. Bo kiedy spółka emituje akcje w modelu crowdfundingu udziałowego, to dzieje się coś wyjątkowego. Najpierw wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, kiedy w 2020 r. udało im się w ten sposób zebrać 4,2 mln zł w niecałe 40 minut. Ale w 2021 r. rozbili bank i zaledwie w 7 minut zebrali 4,5 mln zł. Teraz konopna spółka celuje w takie same pieniądze. Start zapisów na akcje wyznaczono na 14 lutego.

14.02.2023
5:54
Kombinat-Konopny-konopie-ubrania
REKLAMA

Kombinat Konopny ma naprawdę solidne podstawy ku temu, żeby wierzyć, że trzecia emisja ich akcji na platformie Crowdway ponownie zakończy się sukcesem. Tak przynajmniej podpowiada dotychczasowa praktyka. Najpierw w 2020 r. w ten sposób zebrali 4,2 mln zł w 38 minut, a potem rozbili bank i w raptem 7 minut z emisji swoich akcji uzbierali 4,5 mln zł. W ten sposób pobili dotychczasowy rekord ustanowiony przez spółkę CanPoland, która na początku 2021 roku zebrała 4,4 mln zł w 11 minut.

REKLAMA

Kombinat Konopny znowu zamierza pozyskać 4,5 mln zł. Za pozyskane pieniądze spółka w pierwszej kolejności chce uzupełnić linię technologiczną przerobu włókna konopnego, a z pozostałych środków zasilić marketing, żeby umocnić pozycję na polskim rynku i podtrzymać wzrost sprzedaży.

Do tej pory nasza komunikacja z klientami ograniczała się do działań organicznych, stąd obsługujemy zaledwie niewielką część tego rynku. Wyraźnie widzimy, że potrzebujemy wzmocnienia naszego przekazu reklamą, by dotrzeć do tak dużej grupy potencjalnych klientów – komentuje Maciej Kowalski, szefa Kombinatu Konopnego.

Kombinat Konopny znów emituje akcje

Kombinat Konopny chce w kolejnych latach rozwinąć skrzydła. Ubiegły rok spółka zakończyła z przychodami na poziomie 3,36 mln zł. W 2023 r. przewiduje przychody na poziomie 5 mln zł, a w kolejnym wzrost do 12 mln zł, co ma przełożyć się na zysk w wysokości 2 mln zł. 

Dotychczasowe inwestycje w rozwój portfolio, rozbudowę zakładu i zwiększenie mocy produkcyjnych sprawiły, że w naszej działalności zielarskiej możemy już dostarczyć konsumentom gotowe produkty, a wyzwaniem jest zwiększenie bazy klientów. Prognozowany przez nas wzrost wartości sprzedaży po włączeniu płatnych kampanii marketingowych, to około 20 proc. wzrostu w ujęciu kwartalnym – twierdzi Maciej Kowalski.

Coraz większego tempa nabiera też produkcja konopnych włóknin. Kombinat Konopny sprzedaje je producentom odzieży, pościeli czy kołder. Z kolei paździerze, jako ekologiczny materiał budowlany, coraz częściej wykorzystywany jest na placach budowy, a także w stadninach koni.

W tym roku NewConnect, potem główny rynek

Obecnie portfolio Kombinatu Konopnego składa się z kilkudziesięciu produktów. Są wśród nich nowe rodzaje olejków, suplementy diety, kosmetyki i produkty dla zwierząt.

REKLAMA

Za każdym razem na pierwszym miejscu stawiamy jakość, bo to ona decyduje o tym, że klienci do nas wracają. Wydatki na dotarcie do kupujących to jedno, ale naszym celem jest zdobycie klientów lojalnych, regularnie dokonujących zakupów. W ten sposób maksymalizujemy efekt działań reklamowych – zdradza szef Kombinatu Konopnego.

W styczniu 2023 r., dzięki płatnej promocji, wartość sprzedaży w sklepie internetowym należącym do spółki wzrosła już niemal dwukrotnie w porównaniu do września 2022 r. Wszystko więc zmierza do szczęśliwego finału, jakim będzie złożenie wniosku do obrotu akcji na NewConnect. Ma to nastąpić na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. Potem Kombinat Konopny chce pojawić się na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA