REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Technologie

Milenialsi nie obawiają się stygmatyzacji po wizycie u terapeuty. Teraz mogą robić to online w dowolnym momencie

Pomoże im w tym platforma Helping Hand, gdzie w każdej chwili można umówić się na indywidualną sesję lub konsultację online z psychologiem czy zadać mu po prostu indywidualne pytanie podczas dyżuru na czacie. Firma właśnie zamknęła finansowanie na prawie 4 mln zł.

17.07.2022
14:51
Milenialsi nie obawiają się stygmatyzacji po wizycie u terapeuty. Teraz mogą robić to online w dowolnym momencie
REKLAMA

Bez dobrostanu psychicznego nie ma satysfakcjonującej pracy i szczęśliwego życia. Pandemia pokazała nam to jak na dłoni, co doprowadziło do powstania online’owych platform, które za cel stawiają sobie wsparcie w kwestiach terapeutycznych.

REKLAMA

Pomoc psychologiczna online w dowolnym miejscu i czasie

Właśnie w takim modelu działają m.in. TwójPsycholog czy Wellbee. Nowym graczem na rynku jest zaś Helping Hand od spółki HH24, z której platformy korzysta ok. 25 tys. użytkowników, będących pracownikami ponad 20 polskich i międzynarodowych firm. To np. Cushman & Wakefield, światowy lider z branży farmaceutycznej – Angelini Pharma, globalny lider w branży usług contact center – Teleperformance, międzynarodowa firma handlowa Cash&Carry – MAKRO, światowy lider w branży logistyki – DHL Global Forwarding.

Wszystkie one oferują swoim pracownikom wsparcie psychologiczne w formie benefitu pozapłacowego.

 class="wp-image-1862488"

W ramach współpracy z nami, wszyscy pracownicy naszych klientów otrzymują bezpłatny dostęp do platformy, dzięki której przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu mogą korzystać z różnego rodzaju treści psychoedukacyjnych i wspierających rozwój osobisty a także mają możliwości zadawania pytań indywidualnych w formie czatu z ekspertem

- mówi Aleksandra Tokarewicz, członkini zarządu i dyrektorka ds. produktu i sprzedaży w spółce zarządzającej platformą Helping Hand.

Platforma daje również dostęp do materiałów wideo i webinariów, a także narzędzi do medytacji i relaksacji. Firma stworzyła także autorski program psychoedukacyjny dla managerów, którzy powinni troszczyć się o zdrowie psychiczne pracowników.

Pracownicy mogą mieć również możliwość korzystania z indywidualnych 50-minutowych konsultacji z psychologami oraz terapii online

- dodaje Aleksandra Tokarewicz (na zdjęciu głównym).

Platforma nie jest przy tym powiązana w żaden sposób z pracodawcą, a komunikacja odbywa się anonimowo.

Helping Hand pracuje z setką psychologów psychoterapeutów i trenerów

Pokolenie Z i Millenialsi korzystają z tego typu wsparcia chętniej i traktują je jako element rozwoju osobistego czy poprawy komfortu życia. Nie obawiają się tak bardzo stygmatyzacji. Tak samo jest z kobietami, są bardziej otwarte i często zainteresowane także zdrowiem psychicznym swoich dzieci, a te w pandemii ucierpiały najbardziej

- opisuje Aleksandra Tokarewicz.

Platformie udało się również właśnie zamknąć rundę finansowania na ponad 3,9 mln zł m.in. na rozwój produktu  w sferze technologicznej.

REKLAMA

Chcemy skupić się na większej personalizacji treści dla użytkownika i jeszcze lepszym rozumieniu jego potrzeb oraz na programach typu „selfcare”. Rozwój technologiczny w dużej części będzie polegał też na automatyzacji wielu procesów

- wyjaśnia Aleksandra Tokarewicz.

Obecnie firma koncentruje się na rozbudowywaniu treści w języku angielskim. Kierunek ich rozwoju dyktują również sami pacjenci, dzieląc się feedbackiem z kursów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA