REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Gigantyczna kasa do zgarnięcia w EuroJackpocie. Totalizator Sportowy zapowiada utrudnienia

Europejską grę liczbową Eurojackpot za miesiąc czekają duże zmiany. Będzie można wygrać częściej i więcej. Maksymalne wygrane mają sięgnąć pół miliarda złotych. Cena zakładu ma pozostać taka sama.

20.02.2022
9:28
Gigantyczna kasa do zgarnięcia w EuroJackpocie. Totalizator Sportowy zapowiada utrudnienia
REKLAMA

Wygrane w EuroJackpocie od początku działają Polakom na wyobraźnię. Największe kumulacje w Lotto od blisko pięciu lat nie wyglądają tak imponująco. A teraz – informuje Totalizator Sportowy – w EuroJackpota będzie można wygrać jeszcze więcej.

REKLAMA

Idziemy z duchem czasu i zmieniamy się dla naszego klienta – zapowiada Olgierd Cieślik, prezes Totalizatora Sportowego.

Główną zmianą, która wejdzie 19 marca, jest sposób typowania liczb. Pierwszy zbiór nie ulegnie żadnym modyfikacjom, nadal trzeba będzie wybrać pięć z pięćdziesięciu liczb.

Natomiast drugi zostanie rozszerzony i zamiast dwóch z dziesięciu, będziemy musieli wybrać pięć liczb z dwunastu.

EuroJackpot. Dodatkowe losowanie i ogromne pieniądze do zgarnięcia

Dzięki temu mają być jeszcze większe kumulacje, ale też przewidywany jest wzrost wartości wygranych w każdym z dwunastu stopni. Zwiększy się maksymalna wygrana z 90 mln do 120 mln euro, czyli przy obecnym kursie sporo ponad pół miliarda złotych. Z kolei pulę gwarantowana, od której zaczyna się grę, ustalono na poziomie 10 mln euro.

undefined

Cena zakładu w wysokości 12,50 zł ma pozostać na tym samym poziomie. Będzie można też częściej po wygrane sięgać, bo będą w tygodniu już dwa losowania. Do tych piątkowych dołączą wtorkowe. Pierwsze losowanie Eurojackpot w nowej formule odbędzie się w piątek 25 marca, następnie we wtorek 29 marca.

Wprowadzenie wszystkich zmian powoduje, że Totalizator Sportowy zmuszony jest tymczasowo ograniczyć zawieranie zakładów na wielokrotne losowania. Od 26 lutego będzie można zagrać w nie więcej niż trzech kolejnych losowaniach, od 5 marca w dwóch i od 12 marca w jednym.

Za to od 19 marca będzie można obstawiać nie jak obecnie cztery, a osiem kolejnych losowań.

Rekord wygranych to właśnie zasługa EuroJackpota

EuroJackpot obecny jest w Polsce od 9 września 2017 roku. Od tego czasu w sumie przeprowadzono 230 losowań. Po nagrodę główną Polakom udało się sięgnąć cztery razy. Rekordowa wygrana miała miejsce w 2021 r. w powiecie bieruńsko-lędzińskim.. Pulę w wysokości 410 mln zł (90 mln euro) podzielili między siebie mieszkaniec województwa śląskiego oraz gracz, który wykupił zakład w Finlandii.

REKLAMA

Zakłady na EuroJackpota można zawierać w punktach Lotto, na stronie www.lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej. Dołączenie Polski do grona państw, w których była już dostępna ta gra, stało się możliwe dzięki zmianom w ustawie o grach hazardowych. Totalizator Sportowy uruchomił sprzedaż Eurojackpot w ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie ustawy.

Oprócz Polski w grze Eurojackpot uczestniczą następujące państwa: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA