REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Kto wygrał w Eurojackpota? Totalizator ujawnił więcej szczegółów ws. polskiego rekordu wszech czasów

Zagrał w Eurojackpota w piątek trzynastego i zgarnął 206,55 mln zł, bijąc polski rekord wszech czasów. Totalizator Sportowy ujawnił nieco szczegółów na temat okoliczności, w jakich padła najwyższa wygrana w historii gier liczbowych w Polsce.

15.08.2021
10:38
eurojackpot-losowanie-zmiany
REKLAMA

Piątek 13 sierpnia 2021 roku przeszedł do historii jako dzień, w którym jeden z polskich graczy Eurojackpot pobił rekord wysokości wygranej odnotowanej w naszym kraju w grach liczbowych! – ogłosił Totalizator Sportowy.

REKLAMA

Absolutny rekord wygranych w Polsce wynosi od piątku 206,55 mln zł. Pulę w wysokości 410 mln zł (90 mln euro) podzielili między siebie mieszkaniec województwa śląskiego oraz gracz, który wykupił zakład w Finlandii.

Obydwaj poprawnie wytypowali liczby, które padły w losowaniu: 4, 31, 39, 43, 46 oraz 1 i 4.

Kto wygrał w Eurojackpota?

Totalizator Sportowy ujawnił, że mieszkaniec Śląska, do którego uśmiechnęło się szczęście wykupił kilka zakładów w powiecie bieruńsko-lędzińskim.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch wygranych pierwszego stopnia w Eurojackpot w Polsce Totalizator Sportowy nie będzie ujawniał nazwy miejscowości. Decyzja ta jest podyktowana względami bezpieczeństwa zwycięzcy

– zaznaczył TS w komunikacie.

206,55 mln zł to rekord wszech czasów w grach liczbowych organizowanych w Polsce. Do piątku 13 sierpnia na pierwsze miejsce zajmowała wygrana w z 10 maja 2019 roku – pierwsza w historii, która padła naszym kraju w Eurojackpocie (konkretnie w powiecie piotrkowskim) – o wartości ponad 193 mln zł.

Kolejne miejsce (do piątku drugie, obecnie trzecie) również należy do zwycięzcy w europejskiej supergrze, której losowanie odbyło się 11 września 2020 r. Zakład został wykupiony w kolekturze w powiecie pruszkowskim, w wygrana wyniosła 96 mln zł.

Jak zagrać w Eurojackpota?

Eurojackpot polega na wytypowaniu pięciu z 50 liczb oraz dwóch z dziesięciu. Można je wskazać samodzielnie lub wybrać metodę chybił trafił. W Eurojackpocie występuje dwanaście stopni wygranych, najwięcej w grach dostępnych w kolekturach Totalizatorach Sportowego. Każda wygrana od 10 mln euro w wzwyż wypłacana jest w euro. Jeśli gracz chciałby ją podjąć w złotych, musi to zgłosić w Totalizatorze Sportowym. Jeśli jest niższa 10 mln euro, zwycięzca otrzymuje nagrodę w lokalnej walucie.

Z każdego zakładu Eurojackpot, który kosztuje 12,50 zł, 2,50 zł, zasila rozwój sportu oraz kultury w Polsce.

REKLAMA

Eurojackpot obecny jest w Polsce od 9 września 2017 roku. Zakłady można zawierać w punktach Lotto, na stronie www.lotto.pl oraz w aplikacji mobilnej. Dołączenie Polski do grona państw, w których była już dostępna ta gra, stało się możliwe dzięki zmianom w ustawie o grach hazardowych. Totalizator Sportowy uruchomił sprzedaż Eurojackpot w ciągu sześciu miesięcy od wejścia w życie ustawy.

Oprócz Polski w grze Eurojackpot uczestniczą następujące państwa: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA