REKLAMA
 1. bizblog
 2. Podróże

Dzieci do szkoły, dorośli na wczasy. Gdzie jesienią podróżują Polacy?

W tym roku początek szkoły przypada na 4 września i jest to idealny moment na odpoczynek zwłaszcza dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów i stawiają na bardziej kameralną atmosferę. A jakie kraje najchętniej odwiedzamy? Platforma do wyszukiwania tanich lotów i podróży Kiwi.com sprawdziła jesienne plany użytkowników z Polski.

23.08.2023
5:21
Dzieci do szkoły, dorośli na wczasy. Gdzie jesienią podróżują Polacy?
REKLAMA

Wedle danych Kiwi.com aż 36 proc. użytkowników ma zamiar spędzić dłuższy urlop w przedziale od 1 do 2 tygodni w jednym konkretnym miejscu. I okazuje się, że najpopularniejszym dniem na rozpoczęcie wczesnojesiennych wczasów jest w tym roku piątek 1 września, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

REKLAMA

Plusy planowania wakacji poza sezonem

Planowanie wakacji poza sezonem ma wiele walorów, zaczynając od niższych cen za loty czy zakwaterowanie, po bardziej kameralną atmosferę na miejscu. Wiele osób celowo zwleka z urlopem i planuje go właśnie we wrześniu po to, żeby uniknąć tłumów i hałasu, korzystając z ciszy i spokoju. Wedle analizy Kiwi.com we wrześniu i w październiku odnotowano wzrost rezerwacji wśród par, 36 proc. użytkowników na miejscu spędzi od 1 do 2 tygodni, a niemal co trzeci wyruszy na przedłużony weekend od 4 do 6 dni i prawie tyle samo na pobyt do 3 dni.

Kiwi.com wskazuje, że najczęściej wybierany na podróże moment zbiega się z rozpoczęciem roku szkolnego. Najpopularniejsza jest szczególnie pierwsza połowa września, a piątek 1 września to najchętniej wybierana data.

Najatrakcyjniejsze kierunki oraz ceny biletów lotniczych poza sezonem

Wrzesień i październik to nadal atrakcyjny podróżniczo czas, zwłaszcza na południu Europy, gdzie można liczyć na iście letnią aurę z mniej dotkliwymi temperaturami. Coraz częściej w zestawieniach pojawią się również kraje nordyckie, w których można liczyć na umiarkowany i przyjemny klimat. Wedle analizy Kiwi.com w tym roku, wśród najpopularniejszych kierunków na wakacje we wrześniu i w październiku znalazły się:

 1. Włochy
 2. Hiszpania
 3. UK
 4. Grecja
 5. Francja
 6. Portugalia
 7. Chorwacja
 8. Norwegia
 9. Niemcy
 10. Szwecja
REKLAMA

Jak wskazują analizy Kiwi.com, wakacje poza sezonem są znacznie tańsze niż w szczycie. Włochy najtańsze będą w październiku - podróżujący za bilet średnio płacili 96 euro, czyli o 19 euro mniej niż we wrześniu. Na lotach do Hiszpanii w październiku, w porównaniu z sezonem wakacyjnym, zaoszczędzić można około 30 euro, płacąc średnio 139 euro za podróż. Z kolei Norwegia we wrześniu czy październiku będzie niemal o połowę tańsza niż w środku lata. Kiwi.com wskazuje, że turyści wybierający się tam we wrześniu za bilet średnio płacili 43 euro, podczas gdy w sierpniu cena wynosiła 88 euro.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA