REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

CD Projekt ujawnił plany wydawnicze i finansowe. Będzie się działo. Ba, na giełdzie już się dzieje

Nowa strategia rozwoju, w tym zapowiedź „Wiedźmina 4” i całkiem świeża produkcja, współpraca z branżą filmową, zmiany personalne – CD Projekt już dawno tak nie zamieszał. Dla inwestorów w środę rano najważniejszą decyzją będzie jednak rozpoczęcie skupu akcji za 100 mln zł.

05.10.2022
10:00
CD Projekt ujawnił plany wydawnicze i finansowe. Będzie się działo. Ba, na giełdzie już się dzieje
REKLAMA

Akcje CD Projektu na otwarciu w środę zdrożały o 9,2 proc. do 118,34 zł, a po dziesięciu minutach ich kurs wzrósł o 13,8 proc. do 123,32 zł. Potem obniżyły loty do 114 zł.

REKLAMA

We wtorek na zamknięciu akcje spółki po wzroście o 2,9 proc. kosztowały 108,40 zł. Kurs minimalny wyniósł 105,72, a maksymalny 109,50 zł.

new TradingView.widget( { "width": 700, "height": 610, "symbol": "GPW:CDR", "interval": "1", "timezone": "Etc/UTC", "theme": "dark", "style": "3", "locale": "pl", "toolbar_bg": "#f1f3f6", "enable_publishing": false, "hide_legend": true, "allow_symbol_change": true, "save_image": false, "container_id": "tradingview_eeb1f" } );

Pierwsze wzmianki o „zmianie sentymentu” na akcjach CD Projektu pojawiły się w drugiej połowie września. Pod koniec miesiąca, dokładnie 26 września, doszło do imponującego rajdu, kiedy akcje zdrożały o 13,5 proc. W sumie w ciągu miesiąca akcje CD Projektu zdrożały o jedną trzecią.

CD Projekt zaczął skupować swoje akcje

Akcje własne będą nabywane na rynku oficjalnych notowań giełdowych prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., w wyniku składania zleceń maklerskich, w tym transakcji pakietowych – podał CD Projekt w komunikacie.

Spółka zamierza wykupić maksymalnie 2 mln akcji za nie więcej niż 100 mln zł. Skup będzie trwał od 5 października 2022 r. do 28 października 2022 r., chyba że środki zostaną wcześniej wyczerpane lub zarząd podejmie decyzję o wcześniejszym zakończeniu skupu

Celem nabycia akcji własnych jest ich dobrowolne umorzenie

– wyjaśnił CD Projekt.

We wtorek spółka poinformowała również, że od 1 stycznia 2023 r. Marcin Iwiński przestanie pełnić funkcję wiceprezesa ds. międzynarodowych i odejdzie z zarządu CD Projektu, by kandydować na szefa Rady Nadzorczej. Zastąpi w niej Piotra Pągowskiego, który złożył rezygnację.

Strategia CD Projekt: będzie nowa gra

We wtorek po zakończeniu sesji zarząd CD Projektu przedstawił również nową strategię spółki, w tym wydanie kilku nowych tytułów.

W planach spółka ma trzy projekty będące kontynuacją „Wiedźmina” i jeden „Cyberpunka 2077” (1 projekt) oraz nowe oryginalne IP, które na razie funkcjonuje pod kryptonimem „Projekt Hadar”. Na temat tego ostatniego wiadomo jedynie, że jest we wczesnej fazie procesu tworzenia koncepcji nowego uniwersum.

REKLAMA

To będzie baza, na której zaczniemy budować nową grę, ale nie jesteśmy jeszcze na tym etapie. Nie dewelopujemy gry. Koncepcyjna faza zaczęła się w końcu ubiegłego roku – poinformował Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projektu ds. rozwoju biznesu.

Zarząd spółki zapowiedział otwarcie nowego studia w Ameryce Północnej, dodanie multiplayera do większości nowych gier oraz kolejne produkcje filmowe i telewizyjne oparte na franczyzie CD Projektu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA