REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Motoryzacja

Kupujesz auto używane i możesz je zwrócić bez podania przyczyny. Czesi obiecują rewolucję na polskim rynku

Polacy kupują głównie samochody używane, sprowadzane z zagranicy, ale tutaj zawsze jest wielkie ryzyko, że kupi się kota w worku. Czeski startup Carvago.com chce to zmienić, bo daje możliwość anulowania zamówienia już po zakupie jak w przypadku zakupów w internecie.

24.06.2021
13:11
Carvago.com-czeski-startup
REKLAMA

Dane Ministerstwa Cyfryzacji są jednoznaczne: na ponad 321,5 tys. zarejestrowanych w Polsce w pierwszym kwartale przeszło 63 proc. stanowiły auta używane, sprowadzane z zagranicy. Wyniki badań przeprowadzonych przez Volkswagen Financial Services wskazują, że 41 proc. konsumentów obawia się przy takich okazjach jakiś ukrytych wad technicznych, a 20 proc. respondentów boi się, że auto, które chcą kupić, pochodzi z kradzieży. 16 proc. respondentów bierze pod uwagę też zatajoną historię wypadkową, a 15 proc. - zaniżony przebieg. 

REKLAMA
undefined

I tutaj, niczym rycerz na białym koniu, pojawia się czeski statrup Carvago.com, który w ramach swoje europejskiej ekspansji właśnie zaczyna działać w Polsce i chce nam pokazać, że zakup używanego auta wcale nie musi być drogą przez mękę.

To kompleksowa usługa, która znacznie upraszcza proces zakupu samochodu i przenosi go do zupełnie nowego wymiaru w kontekście wygody i bezpieczeństwa

– zapewnia Jakub Šulta, CEO Carvago.com.

Carvago.com, czyli dostęp do miliona aut

Carvago.com uznaje się za największą online platformą sprzedażową samochodów używanych w Europie. Od teraz polscy konsumenci też mają dostęp do blisko miliona aut. Ale tak szeroki wybór, to nie wszystko, co oferuje czeski startup. Korzystając z ich usług, można też liczyć na profesjonalny audyt techniczny pojazdu, przedłużoną gwarancję i natychmiastowe ubezpieczenie, a także bezpieczną dostawę auta do domu. Firma na życzenie kupującego przejmuje na siebie również część formalności, m.in. zarejestrowanie pojazdu. Zakup samochodu odbywa się w całkowicie online, łącznie z podpisaniem umowy kupna. 

„Kupowanie auta jest u nas całkowicie przejrzyste. Gdy klient wybiera samochód z ogólnoeuropejskiej oferty, sprawdzamy jego historię według numeru VIN i poddajemy certyfikowanemu przeglądowi technicznemu, który składa się aż z 270 etapów” - zapewnia Jakub Šulta.

Co w sytuacji, kiedy samochód tych trudnych egzaminów jednak nie przejdzie? W takiej sytuacji Carvago.com rekomenduje alternatywny model. Wybrany egzemplarz jest dostarczany maksymalnie w ciągu 20 dni roboczych. Co ciekawe: można w ciągu 14 dni zwrócić zakupione auto bez podawania przyczyny. Czesi przekonują, że to unikatowe rozwiązanie w skali Europy. Serwis zapewnia również dodatkowo bezpłatną, sześciomiesięczną gwarancję na każdy samochód, którą klient może przedłużyć do 2 lat.

Polacy celują w auta do 30 tys. zł

Czesi, zanim zaczęli u nas działać, dobrze poznali nasz rynek samochodów używanych. I wyszło im, że w tej kategorii zakupowej Polacy najchętniej wybierają auta z przebiegiem od 100 do nieco ponad 150 tys. kilometrów. Udział sprzedaży takich aut w 2020 r. wyniósł 43 proc. Dochodzi jeszcze warunek ekonomiczny. Okazuje się, że w przypadku używanych czterech kół Polacy najczęściej celują w te kosztujące do 30 tys. zł. 

REKLAMA

„Nasz cel jest jasny – dostarczanie produktów, na które jest największy popyt, a także bycie absolutnym liderem technologicznym w dziedzinie motoryzacji. Dziś mówimy: Dzień dobry Polsko!” - mówi CEO Carvago.com. 

Šulta założył swój startup już w 2017 r., debiut rynkowy w Czechach miał miejsce w październiku 2020 r. Obecnie trwa europejska ekspansja firmy i pojawienie się w Polsce jest jej jednym z elementów. Carvago.com chce też jeszcze w tym roku być na rynku niemieckim, austriackim, włoskim, hiszpańskim i rumuńskim. Obecnie czeski startup przetwarza ponad 6,5 miliona ofert dziennie, ale w swojej ofercie sprzedażowej uwzględnia tylko około 10 proc. tych spełniających kryteria.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA