REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ciepłe bułeczki? Przy jointach z Łodzi to suchary bez smaku. Akcje CanPoland rozeszły się w 11 minut

Spółka CanPoland S.A. zrobiła krok w kierunku NewConnect. Crowdfundingowa emisja ich akcji dała 4,4 mln zł i przy okazji zmiotła poprzedni rekord.

09.02.2021
15:18
CanPoland-akcje-emisja
REKLAMA

Pamiętacie sukces Kombinatu Konopnego, który na platformie Crowdway.pl w trakcie emisji swoich akcji zebrał 4,2 mln zł w ok. 38 minut? To już historia. Łódzka firma farmaceutyczna CanPoland S.A. pobiła ten wynik z łatwością jeszcze raz udowadniając, że inwestowanie w marihuanę - także w Polsce - staje się coraz bardziej popularne. Emisja akcji spółki trwała niespełna 11 minut. W tym czasie na konto producenta i eksportera medycznej marihuany wpłynęło 4,4 mln zł.

REKLAMA

Produkty CanPoland już w tym roku

Dzięki tej sumie spółka może dokończyć instalację zautomatyzowanej linii do produkcji marihuany medycznej. Dzięki temu bliżej ma być do celu na cały rok: przychodów na poziomie 12 mln zł. W 2020 r. było to znacznie mniej, bo 1,12 mln zł - wypracowane głównie przez hurtownię farmaceutyczną i przepakownię. Zbigniew Pisarski, współzałożyciel i przewodniczący Rady Nadzorczej CanPoland S.A., zauważa że „tylko od początku tego roku te dwie dywizje zanotowały obrót na poziomie 800 tys. zł”.

Linia o mocach produkcyjnych 2000 opakowań na godzinę, a także cały obiekt, w którym odbywać się będzie produkcja, zaprojektowano wedle standardów EU GMP. Jak przekonują przedstawiciele spółki zagwarantowane dostawy surowca z UE, Kanady i Afryki pozwolą na wprowadzenie medycznej marihuany na rynek w III kwartale br. 

REKLAMA

CanPoland w drodze na NewConnect

Taki plan biznesowy szyty jest na miarę przyszłorocznego wejścia na giełdę NewConnect. Stosowaną uchwałę w tej sprawie przyjęło już Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy. Na przygotowania do tego procesu ma iść ok. 400 tys. zł uzyskanych z emisji akcji na platformie Crowdway.pl. Obecnie spółka jest na etapie wyboru autoryzowanego doradcy i biura maklerskiego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA