REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Browar syna Marka Jakubiaka przeprasza konkurencję za użycie nazwy Fajrant

Fajrant to chwytliwa nazwa. I dobrze się kojarzy, szczególnie jeśli chodzi o alkohol, który jak wiemy, można spożywać dopiero po godzinach pracy. Niestety dla Browaru Bojanowo okazało się, że ktoś wpadł na ten pomysł wcześniej.

08.09.2021
13:37
piwo
REKLAMA

Bojan Fajrant trafił do sprzedaży w 2017 r. Należący wówczas jeszcze do Browarów Regionalnych Jakubiak Browar w Bojanowie reklamował go tak:

REKLAMA

Browar w Bojanowie pragnąc nawiązać do tradycji piwowarstwa drugiej połowy XX wieku wprowadza na rynek piwo Bojan Fajrant. Jest to typowe „Jasne Pełne” nawiązujące charakterem do piw z czasów PRL-u.

Browar został już wyodrębniony ze struktur Browarów Regionalnych i stał się niezależną spółką z.o.o. Na jego czele stoi Maciej Jakubiak, syn jednego z najbardziej znanych „piwowarskich” biznesmenów Marka Jakubiaka.

I dwa lata po tej operacji w Bojanowie musieli się pokajać. Browar opublikował na swoim oficjalnym fanpage'u oświadczenie, w którym przyznaje, że popełnił czyn nieuczciwej konkurencji, bo nazwa "Fajrant" była już wcześniej w użyciu.

REKLAMA
 class="wp-image-1531840"

„Browar Bojanowo sp. z o.o. z siedzibą w Bojanowie niniejszym oświadcza, że popełniła czyn nieuczciwej konkurencji poprzez używanie w obrocie gospodarczym, dla oznaczania piwa, nazwy zawierającej element słowny »Fajrant«. Nazwa „Fajrant” była bowiem wcześniej używana, dla oznaczania piwa, przez Browar Zakładowy Bartłomiej Czarnomski w Poniatowej”. – czytamy w oświadczeniu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA