REKLAMA
  1. bizblog
  2. Praca

Tak się szuka ludzi do pracy. Allegro otwiera nowe biura w pięciu miastach i ogłasza rekrutację giganta

Allegro w ciągu kilku miesięcy zamierza otworzyć huby technologiczne w pięciu różnych regionach Polski, w których do tej pory nie było obecne. Spółka z pompą zainaugurowała właśnie rekrutację do nowych biur, której towarzyszy nawet kampania reklamowa.

28.10.2021
14:18
Tak się szuka ludzi do pracy. Allegro otwiera nowe biura w pięciu miastach i ogłasza rekrutację giganta
REKLAMA

Allegro poinformowało o rozpoczęciu rekrutacji w Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Lublinie oraz Wrocławiu, gdzie za kilka miesięcy otworzy swoje nowe biura. Jak tłumaczy w komunikacie, zamierza w ten sposób dotrzeć do utalentowanych specjalistów, którzy będą rozwijać platformę i oferowane w jej ramach usługi – Allegro Pay, Allegro Biznes czy Allegro Lokalnie. Chodzi o między innymi o software developerów, product managerów, analityków danych, a także wielu innych specjalistów IT.

REKLAMA

Technologia od samego początku jest sercem wszystkiego, co robimy w Allegro. Mamy jeden z największych zespołów technologicznych w tej części Europy, w którym tworzymy rozwiązania stające się rynkowym benchmarkiem – wskazuje Marcin Mazurek, acting Chief Technology Officer w Allegro.

Allegro zareklamuje się jako pracodawca

Jak podkreśla Marcin Mazurek, wszystkie tworzone w spółce produkty powstają lokalnie, a pracując nad nimi Allegro stawia na wolność w poszukiwaniu rozwiązań i nieograniczony dostęp do technologii.

A gdy taka nie jest jeszcze dostępna, projektujemy i budujemy ją sami

– chwali się CTO.

Pierwsi zatrudnieni w nowych lokalizacjach do czasu otwarcia biur mają pracować w biurach co-workingowych. W tym momencie trwają prace związane z wyborem docelowych lokalizacji w każdym z miast, a ich otwarcia zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku.

Rekrutacje do nowych lokalizacji wspiera rozpoczynająca się właśnie kampania reklamowa wykorzystująca komunikację opartą na zwrotach i powiedzeniach charakterystycznych dla danego miasta. Jej zadaniem jest zbudowanie rozpoznawalności Allegro jako lokalnego pracodawcy, a także zainteresowanie ofertą potencjalnych kandydatów – informuje spółka.

REKLAMA

W Warszawie i Poznaniu też się przeprowadzą do nowych biur

Allegro ma obecnie biura w Warszawie, Poznaniu, Krakowie i Toruniu oraz dwa centra logistyczne w Błoniu i Adamowie. W dwóch pierwszych lokalizacjach spółka przeprowadza się właśnie do nowocześniejszych i większych biur. W Warszawie będzie największym najemcą Fabryki Norblina, a w Poznaniu w budynku Nowy Rynek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA