REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Żubrówka znów będzie polską wódką. Maspex odbija kultowe marki

Maspex zrepolonizował kilka marek, które sam określa mianem kultowych. I nie jest to stwierdzenie na wyrost. (fot: Beemwej/wikipedia.org/CCA-SA 3.0)

02.11.2021
13:37
Producenci alkoholu. Żubrówka znów będzie polską wódką
REKLAMA

Grupa Maspex poinformowała o podpisaniu warunkowej umowy z Roust Corporation. Efektem będzie zakup spółki zależnej CEDC, która odpowiada za działalność grupy Roust w Polsce.

REKLAMA

Obie strony czekają już tylko na zielone światło ze strony Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Maspex rozpycha się na rynku

A jest na co. Dla Maspeksu będzie to już dwudzieste przejęcie, z czego dziewiąte na polskim rynku. W komunikacie czytamy, że po finalizacji umowy cała grupa będzie obracać 11 mld zł rocznie.

CEDC nie jest byle płotką. To lider polskiego rynku z udziałem ilościowym przekraczającym 47 proc. z obrotami na poziomie 5,7 mld zł. Wraz z przejęciem spółki w ręce Maspeksu wpadnie też (poza Żubrówką) Absolwent, Bols i Soplica.

CEDC jest także dystrybutorem wielu popularnych nad Wisłą alkoholi jak Carlo Grant’s, Glenfiddich, Tullamore, Metaxa, Jȁgermeister, Campari czy Aperol.

Żubrówka znów w polskich rękach

REKLAMA

CEDC przejął Żubrówkę w 2005 r., kupując od Skarbu Państwa Polmos Białystok. Realnie newsem jest jednak to, że zmienia się właściciel. Alkohole są produkowane w zakładach w Obornikach i Białymstoku. Jedna dziesiąta produkcji trafia za granicę.

Ale przynajmniej kupując wódkę w piątek wieczorem, znów będziecie mogli z dumą ogłosić pani sprzedawczyni, że wspieracie polskich przedsiębiorców.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA