REKLAMA
  1. bizblog
  2. Ubezpieczenia

Zadbaj o bezpieczny dom na zimę

Jesień już widać i czuć. Krótsze dni, chłodne wieczory, a wkrótce nocne przymrozki to znak, że czas zadbać o bezpieczeństwo naszego domu na zimę. Okres grzewczy to niestety co roku sezon zaprószeń i domowych pożarów. Dlatego tak ważne jest, by po lecie obowiązkowo przeprowadzić kontrolę instalacji kominowych w domach i pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu naszej nieruchomości.

29.09.2022
7:57
Zadbaj o bezpieczny dom na zimę
REKLAMA
Advertisement window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-1038011551');
REKLAMA

Ryzyko domowych pożarów

Większość z nas ma już za sobą urlopowe wyjazdy, a nasze myśli krążą wokół domu, bezpiecznej przystani, w której „cumujemy” po intensywnym, wypełnionym pracą dniu. Wiele osób zastanawia się, jak skutecznie chronić swoje cztery ściany przed zagrożeniami i w konsekwencji ogromnymi stratami finansowymi. Co należy zrobić, byśmy czuli się bezpiecznie i uniknęli możliwych kosztów związanych z nieprzewidzianymi zdarzeniami? Odpowiedzią jest elastyczne, dobrze dobrane do naszych potrzeb i oczekiwań ubezpieczenie nieruchomości, takie jak pakiet DOM w LINK4.

Nie tylko jesienne ulewy i wichury stanowią potencjalne zagrożenie naszego bezpieczeństwa – także finansowego. Kolejnym ryzykiem jest pożar. Wielu z nas wciąż korzysta z pieców na węgiel i drewno. A to wymaga przeprowadzenia fachowej kontroli kominiarskiej i oczyszczenia kominów. W innym razie ryzykujemy zapaleniem zalegającej w przewodach sadzy i pożarem. Tu nie ma mowy o oszczędzaniu na bezpieczeństwie naszych domowników i nas samych. A co, gdy już dojdzie do nieszczęścia i w konsekwencji pożaru stracimy większość lub nawet cały dorobek naszego życia? Wtedy ważna jest pomoc i wsparcie odpowiedzialnego ubezpieczyciela, który tak jak LINK4 zadba o nas i naszą rodzinę - od pierwszych chwil po tragicznym zdarzeniu, aż do uzyskania odszkodowania.

Formuła all risk – na wszelki wypadek

Pożar, awaria instalacji elektrycznej czy zalanie – na tak różnorodne zagrożenia znakomitą receptą jest polisa mieszkaniowa w formule od wszelkiego ryzyka, czyli  all risk. W razie wystąpienia niespodziewanej sytuacji nie pozostaniesz bez środków na remont lub naprawę, których koszt może całkowicie zrujnować domowe finanse.

Ubezpieczenie domu lub mieszkania w LINK4 obejmuje nie tylko ściany, ale również to, co jest wewnątrz budynku. Możemy ubezpieczyć wyposażenie, meble, pamiątki, sprzęt RTV/AGD czy inne cenne przedmioty, a także w razie nagłej awarii skorzystać z pomocy specjalistów, np. hydraulika, elektryka lub ślusarza w ramach domowego Assistance.

Jeżeli jest taka potrzeba, można też  skorzystać np. z transportu w inne miejsce (do hotelu lub pod wskazany adres), w którym wygodnie przeczekamy, aż usterka zostanie naprawiona, z przewiezienia naszych rzeczy ocalonych np. po pożarze, a nawet ze zorganizowania opieki nad dziećmi i zwierzętami (w przypadku naszego pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku). Aby zgłosić szkodę, wystarczy skontaktować się z LINK4 telefonicznie, a sama procedura jest bardzo łatwa i bez zbędnych formalności.

Polisa DOM w LINK4 to także ochrona przed skutkami działania wandali. Jeśli np. ktoś złośliwie pomaże nam elewację domu graffiti albo spowoduje inne uszkodzenia, dostaniemy pieniądze z polisy mieszkaniowej na usunięcie szkód. 

Ile kosztuje ubezpieczenie all risk w LINK4?

Wysokość składki jest uzależniona od wielu czynników i obliczana indywidualnie. Zależy m.in. od wielkości, wieku oraz usytuowania danej nieruchomości.

REKLAMA

Szczegółowe informacje (w tym limity i wyłączenia) znajdziemy w OWU DOM dostępnym na www.link4.pl. Warto też zasięgnąć fachowej porady naszych konsultantów na infolinii 22 4444444 lub zapytać o szczegóły agenta ubezpieczeniowego.

*Artykuł powstał przy współpracy z Grupą PZU.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA