REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Nie masz iPhone'a, nie zamówisz zakupów z Żabki. Ruszają dostawy w 15 minut przez apkę Jush

Już od czwartku 21 października będzie można zamówić zakupy z Żabki, które zostaną nam dostarczone w maksymalnie 15 minut. Największa sieć franczyzowych sklepów spożywczych w Polsce wchodzi na błyskawicznie rozwijający się rynek q-commerce. Nie wystarczy jednak Żappka, bo potrzebna do tego będzie całkiem nowa apka – Jush. Copywriter płakał, jak wymyślał. Na razie zakupy tak zrobią tylko ajfonowcy z Warszawy.

20.10.2021
14:20
Nie masz iPhone'a, nie zamówisz zakupów z Żabki. Ruszają dostawy w 15 minut
REKLAMA

W ramach powołanego w ostatnim czasie start-upu Lite e-Commerce 21 października br. wystartuje pilotaż usługi wygodnej dostawy produktów do domu, Żabka Jush – ogłosiła Grupa Żabka w środę. Zakupy będzie można zamówić tylko przez nową aplikację Jush.

REKLAMA

Na razie aplikacja Jush będzie dostępna tylko na smartfony działające pod systemem iOS, a nowa usługa Żabki będzie dostępna tylko dla mieszkańców Warszawy, i to tylko z wybranych dzielnicach – w części Śródmieścia, Starej Ochoty, Woli i Ursynowa.

Firma podkreśla, że na razie jest to pilotaż nowej usługi, która będzie stale rozwijana z zamiarem dotarcia do kolejnych dzielnic stolicy i w przyszłości rozpoczęcia działalności w innych miastach w Polsce.

Od złożenia zamówienia do przybycia kuriera ma upłynąć 15 minut, ale firma asekuruje się, używając w komunikacie słowa „docelowo”. Konsumenci mogą wybierać spośród 1300 produktów, które dostępne są w stacjonarnych sklepów pod szyldem Żabka.

Prognozy wskazują, że w ciągu najbliższych lat rynek e-commerce będzie rósł dwucyfrowo. Decydują o tym klienci, którzy oczekują szybkich, ultranowoczesnych i wygodnych rozwiązań online, dopasowanych do ich codziennych potrzeb. Z myślą o tych oczekiwaniach skutecznie poszerzamy portfolio Grupy Żabka o kolejne, unikatowe biznesy jak np. Maczfit, Dietly.pl i obecnie start-up Lite e-Commerce – mówi Tomasz Suchański, Prezes Zarządu, prezes Grupy Żabka.

O tym, że Żabka szykuje się do wejścia na rynek błyskawicznych dostaw zakupów z tak zwanych dark store'ów, pisaliśmy 7 października, gdy firma ogłosiła powołanie do życia specjalnej spółki Lite e-Commerce. Dwa tygodnie później firma rusza z usługą – bardzo szybko, ale chyba nie wypada inaczej, gdy rusza się z usługą dostaw błyskawicznych.

Grupa Żabka zwraca uwagę, że rozwój rynku q-commerce w Polsce i na świecie w ostatnich miesiącach dynamicznie przyśpieszył. Firma ma na razie lekkie opóźnienie w stosunku do konkurencji, ale wszystko wskazuje na to, że jest zdeterminowana, by szybko stać się jednym z głównych rozgrywających na tym rynku.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie spodziewał się, że zamówienie i dostawa produktu będą możliwe w ciągu jednego dnia. Obecnie, dzięki q-commerce klienci mogą mieć zakupy w swoim domu nawet w kwadrans – mówi Tomasz Blicharski, szef Żabka Future. Dodajmy, że niektóre firmy – tak jak Lisek czy szykujący się do wejścia do Polski Grovy robią to nawet w 10 minut.

REKLAMA

Jush to kolejny projekt w ramach Żabka Future, czyli działu tej sieci detalicznej, który odpowiada za wprowadzanie na rynek nowinek technicznych i nowych pomysłów na prowadzenie sprzedaży. Innym głośnym pomysłem są sklepy bezobsługowe. Wcześniej Żabka weszła do branży cateringu dietetycznego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA