1. bizblog
  2. Ubezpieczenia

Wyjeżdżasz na święta? Uważaj na włamywaczy i skorzystaj z ochrony, jaką daje polisa LINK4 DOM

Lokowanie produktu

Święta nie oznaczają dla przestępców przerwy w pracy. Wręcz przeciwnie – dla mieszkaniowych włamywaczy to pora żniw. Wykorzystują okazję, kiedy zostawiamy dobytek bez opieki, wyjeżdżając w odwiedziny do rodziny albo na krótki urlop. Jak się zabezpieczyć przed przykrymi niespodziankami? Najpewniejszą formą jest dobre ubezpieczenie. Taką polisą jest LINK4 DOM, która zapewnia ochronę naszego mienia także w przypadku rabunku.

15.12.2022
11:11
Wyjeżdżasz na święta? Uważaj na włamywaczy i skorzystaj z ochrony, jaką daje polisa LINK4 DOM
Advertisement window.dataLayer = window.dataLayer || []; function gtag(){dataLayer.push(arguments);} gtag('js', new Date()); gtag('config', 'AW-1038011551');

Kradzież z włamaniem to wciąż powszechne zjawisko. Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku w Polsce zanotowano ponad 71 tysięcy tego rodzaju przestępstw. Oznacza to, że co godzinę w kraju dochodzi do 8 rabunków.

Rabusie mają swoje sposoby… 

Metody są wciąż te same. Przestępcy wchodzą na „instalatora”, „pasówkę” czy przez balkon. Z licznych doniesień medialnych wynika, że potrafią wykorzystać nawet uchylony lufcik czy zostawione na chwilę otwarte drzwi, kiedy na przykład wyszliśmy do piwnicy albo wyrzucić śmieci. Niekiedy rabusie są na tyle bezczelni, że nie przeszkadza im nawet obecność domowników. Np. kiedy ci śpią na piętrze, oni bezszelestnie wchodzą do domu i buszują na parterze.

Zamki, drzwi z atestem i czujny sąsiad to podstawa

Jak zaznaczają policjanci, przestępcy to zróżnicowana grupa. Najwięcej jest tych niedoświadczonych, którzy natykając się na sensowne zabezpieczenia, rezygnują z włamania, bo wiedzą, że sobie z nimi nie poradzą. Dlatego warto zadbać o solidne zamki (w tym jeden, który zamyka i otwiera się tylko z wewnątrz) oraz drzwi najlepiej z atestem. Jeżeli lokal znajduje się na parterze, to powinny być założone kraty w oknach albo żaluzje antywłamaniowe.

Policja przypomina, że bardzo istotne jest utrzymywanie dobrych kontaktów z sąsiadami. Wyjeżdżając na święta, poprośmy ich, by zwrócili uwagę na nasze mieszkanie. Niedopuszczalne jest natomiast pozostawianie jakichkolwiek kartek w drzwiach, informujących ewentualnych gości o naszym wyjeździe.

Co ważne, kiedy zdarzy się już włamanie, nie należy porządkować mieszkania, zanim przyjdzie policja, aby nie zatrzeć śladów.

Rozpacz i złość

Włamanie to zawsze bolesna sprawa. W pierwszej chwili czujemy złość i przerażenie, że ktoś obcy wtargnął do naszej prywatnej przestrzeni, w której czuliśmy się bezpiecznie. Jest też rozpacz. Nierzadko przecież tracimy cały dorobek życia. Sposobem na zabezpieczenie się przed konsekwencjami takich przykrych zdarzeń jest ubezpieczenie. To najpewniejsza forma ochrony. Nawet jeśli zawiodą wszelkie mechaniczne zabezpieczenia, polisa umożliwi zrekompensowanie poniesionych strat.

LINK4 DOM pomoże Ci spać spokojnie

Ubezpieczając się w LINK4 DOM, zapewniamy sobie szeroką ochronę od rozmaitych ryzyk i nieprzewidzianych zdarzeń: od pożaru, przepięcia elektrycznego, ale także od kradzieży, co pozwala uzyskać odszkodowanie w przypadku utraty rzeczy pozostających w domu czy mieszkaniu. Chronimy wyposażenie: meble, pamiątki, sprzęt RTV/AGD czy inne, cenne dla nas przedmioty.

Polisa pokryje nam również szkody związane z uszkodzeniami w stałych elementach wyposażenia – jak okna czy drzwi. Niekiedy rabuś nic nie ukradnie albo wartość jego łupów jest mniejsza niż straty, które spowoduje, próbując forsować zabezpieczenia czy demolując mieszkanie.

Warto też wiedzieć, że  w granicach sumy ubezpieczenia mienia od kradzieży ochroną objęte są również szkody, które powstaną w wyniku rabunku mienia osobistego poza domem, do limitu 1000 zł. Jeśli zatem ktoś wyrwie nam torebkę na ulicy, także możemy liczyć na pokrycie strat z polisy.

Dodatkowe korzyści

Polisa LINK4 DOM ma jeszcze więcej zalet. Obejmuje bowiem także ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym. Może przydać się w całym szeregu zdarzeń – od nieumyślnego zalania sąsiada, po przypadkowe uszkodzenie czyjegoś mienia, np.  podczas gry w piłkę czy jazdy na sankach.

Pomocnym dodatkiem do ubezpieczenia mieszkaniowego w LINK4 jest również Assistance. Umożliwia ono skorzystanie z usług fachowców, którzy pomogą w naprawie m.in. instalacji elektrycznej czy hydraulicznej. W przypadku włamania, konieczna może się okazać pilna interwencja ślusarza, który wstawi nowe zamki. Wtedy wystarczy, że skontaktujemy się z LINK4 i firma zorganizuje pomoc.

Chronisz nie tylko dom

Ubezpieczenie DOM od LINK4 obejmuje ochroną różne typy nieruchomości. Może to być zarówno dom w zabudowie jednorodzinnej, mieszkanie, jak i dom letniskowy. W LINK4 możesz ubezpieczyć nawet nieruchomość, która jest dopiero w budowie.

Polisa chroni nie tylko budynek mieszkalny, ale i pomieszczenia przynależne do niej, np. piwnicę, strych, garaż, a także  kolektory słoneczne i fotowoltaiczne zainstalowane obok domu jednorodzinnego. 

Dopasuj swoją ochronę

Ubezpieczenie domu i mieszkania zawsze dobierane jest indywidualnie. W związku z tym cena polisy również będzie dopasowana do lokalu, który ubezpieczamy. Zależy ona od m.in. takich czynników jak wartość domu czy położenie mieszkania. Sami też określamy sumę, do jakiej chcemy ubezpieczyć od kradzieży elementy stałe czy ruchome. Należy pamiętać, że suma powinna odpowiadać wartości ubezpieczanych domowych sprzętów, ponieważ podana kwota będzie maksymalną wysokością odszkodowania, jaką firma wypłaci za szkodę.

Czy można ubezpieczyć dom, nie będąc jego właścicielem?

Jeżeli wynajmujesz dany lokal lub nieruchomość, to nie możesz ubezpieczyć go w takim samym zakresie jak jego właściciel. Dlatego też LINK4 ma w swojej ofercie także polisy dla najemców. W ich ramach możesz zabezpieczyć mienie ruchome na wypadek kradzieży, uszkodzenia lub zniszczenia. Warto o tym pamiętać.

Jak kupić ubezpieczenie?

Ubezpieczenie DOM dostępne jest w LINK4. Szczegóły i wyłączenia odpowiedzialności należy sprawdzić w OWU dostępnym na www.link4.pl.

Warto też zasięgnąć fachowej porady konsultantów na infolinii 22 444 44 44 lub zapytać o szczegóły agenta ubezpieczeniowego współpracującego z LINK4. 

*Artykuł powstał przy współpracy z Grupą PZU.

Lokowanie produktu
Najnowsze