REKLAMA
  1. bizblog
  2. Pieniądze

Zobacz, co twój smartfon może zrobić z gotówką. To żadne czary, tak działa technologia

Fiserv Polska udostępnił klientom aplikację PolCard Pay, która ułatwia i przyspiesza wpłaty pieniędzy na konto za pośrednictwem terminali płatniczych. Usługa jest już dostępna w placówkach Żabki i salonach Empik, a wkrótce trafi do innych sieci handlowych.

19.03.2023
18:39
Zobacz, co twój smartfon może zrobić z gotówką. To żadne czary, tak działa technologia
REKLAMA

Wpłaty pieniędzy za pomocą terminali płatniczych PolCardu były do niedawna możliwe tylko pod warunkiem, że klient podał kasjerowi pełne dane osobowe. Następnie klient przykładał kartę do terminala i akceptował transakcję kodem PIN.

REKLAMA

Aby ułatwić usługę „Wpłata kartą” firma Fiserv Polska stworzyła aplikację PolCard Pay (dostępną na Androida i iOS), dzięki której konsumenci mogą w dogodnym dla siebie czasie i miejscu, zarejestrować niezbędne dane osobowe w telefonie, a następnie wpłacić pieniądze w wybranym sklepie.

Wpłaty na konto przez terminal? Młodzi Polacy są zainteresowani

Krzysztof Polończyk, prezes Fiserv Polska, zdradza, że zainteresowanie wpłatami gotówki na konto za pośrednictwem terminali płatniczych, już teraz dostępnych w sklepach Żabka oraz salonach Empik, systematycznie rośnie, ale aplikacja PolCard Pay pozwoli na rozszerzenie usługi także dla innych punktów.

Dzięki tej możliwości konsumenci nie muszą już tracić czasu na szukanie wpłatomatów czy oddziałów banku. Mogą wpłacić gotówkę na swoje konto za darmo przy okazji codziennych zakupów – wskazuje.

Podczas badania przeprowadzonego przez Fiserv Polska w lipcu 2022 r. okazało się, że 31 proc. Polaków uznało usługę wpłat na konto w kasie sklepu, tak jak we wpłatomacie, za atrakcyjną. Takie rozwiązanie najbardziej przypadło do gustu młodszym Polakom.

Ponad 54 proc. w wieku 18-29 lat chciałoby z niej korzystać. Dodatkowo wpłata pieniędzy na konto za pośrednictwem terminala spodobała mieszkańcom wsi (ponad 34 proc.) oraz dużych miast (ponad 35 proc.). Najchętniej skorzystaliby z niej Polacy zarabiający od 4000 do 4 999 zł netto (ponad 58 proc.).

Na wpłatach przez terminal skorzysta też właściciel sklepu

Krzysztof Polończyk z Fiserv Polska wskazuje, że terminal płatniczy to obecnie urządzenie wielofunkcyjne.

REKLAMA

Za jego pomocą można nie tylko wpłacać pieniądze na konto, lecz także je wypłacać. Posiada też wiele innych przydatnych funkcji, jak możliwość zostawienia napiwku w restauracji, płatności kartami lojalnościowymi czy też zakup doładowań telefonów komórkowych – wymienia CEO Fiserv Polska.

Jak dodaje, udostępnienie klientom możliwości wpłaty pieniędzy na konto wiąże się z zyskiem dla przedsiębiorcy, bo otrzymuje on dodatkowe wynagrodzenie za każdą poprawnie zrealizowaną transakcję.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA