REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

„Wiedźmin 3” jak rozpędzona luxtorpeda. Strach pomyśleć, co będzie się działo, jak CD Projekt odpali „Cyberpunka 2077”

Sprzedaż „Wiedźmina 3” i dochody z GOG-a - to najważniejsze elementy zarobków CD Projektu. „Cyberpunk 2077” wchodzi w decydującą fazę produkcji, a firma rozrasta się o kolejne biura.

22.11.2019
17:53
premiera cyberpunka cd projekt plotki
REKLAMA

CD Projekt podzielił się rezultatami po trzecim kwartale roku. Finanse polskiej gwiazdy gamedevu przebiły oczekiwania analityków. Biura maklerskie oczekiwały zysku netto na poziomie 12,9 mln zł.

REKLAMA

CD Projekt wygenerował 14,9 mln zł zysku

To efekt kontynuacji dobrej sprzedaży Wiedźmina 3 i solidnych obrotów GOG.com

- powiedział Piotr Nielubowicz, wiceprezes zarządu ds finansowych.

To świetne wyniki biorąc pod uwagę, że „Wiedźmin 3” ukazał się ponad cztery lata temu. Do wyników tego kwartału nie zaliczają się dwie premiery, które miały już miejsce w październiku. Najpierw, 15 października, „Dziki Gon” ukazał się na Nintendo Switchu, a później, 29 października „Gwintģ zadebiutował w App Storze. Można się więc spodziewać, że Polacy zamkną rok jeszcze efektowniej.

To pierwsze premiery CD Projektu na tych platformach

Szczególnie chwalona była zwłaszcza konwersja na przenośną konsolę Nintendo. Recenzenci podkreślali podziw dla umiejętności optymalizacyjnych Polaków, którzy tak wielki świat zamknęli w tak niewielkim urządzeniu.

Aby być do końca uczciwym, należy jednak zauważyć, że w ujęciu rok do roku, zysk spadł o blisko 4 proc.

CD Projekt inwestuje w Cyberpunka 2077

Pozycja „nakłady na prace rozwojowe” w trzecim kwartale wyniosła 43,5 mln zł, czyli o 9 mln zł więcej niż przed trzema miesiącami. Nic dziwnego, prace nad grą zbliżają się przecież ku końcowi.

Rozpoczęliśmy wewnętrzne i zewnętrzne testy gry oraz lokalizację na poszczególne wersje językowe. Nie zwalniamy również tempa jeśli chodzi o pokazy promocyjne

- podkreśla Nielubowicz.

Firma rozwija się przy Jagiellońskiej 74 w Warszawie.

Od 20 lat kwatera główna CD Projektu znajduje się w tym samym miejscu. Firma rozwija się jednak w takim tempie, że jeden biurowiec, to dla niej za mało.

 class="wp-image-1025450"

Dzięki nowym zakupom teraz to już praktycznie kampus.

REKLAMA

Najnowsze w Bizblog.pl

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA