REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Polski startup tworzy oryginale e-sklepy na całym świecie. W dwa lata zebrał ponad 170 mln zł

Startup Vue Storefront powstał w 2021 roku, rozwija się w niespotykanie szybkim tempie i wyznacza nowy standard w zakupach online. Ma już ponad setkę pracowników i właśnie zamknął drugą rundę inwestycyjną.

27.03.2023
8:04
Polski startup tworzy oryginale e-sklepy na całym świecie. W dwa lata zebrał ponad 170 mln zł
REKLAMA

Vue Storefront umożliwia markom tworzenie niestandardowych sklepów e-commerce w formule frontend-jako-usługa.

REKLAMA

Vue Storefront wyznacza nowy standard w zakupach online. Jako technologia frontendowa dla firm zajmujących się handlem elektronicznym, firma opracowuje oprogramowanie dla sprzedawców detalicznych do tworzenia szybkich, nowoczesnych i wydajnych witryn sklepowych online za ułamek kosztów i czasu - czytamy na stronie startupu.

Ten globalny startup stworzył cały ekosystem gotowej architektury, gotowe integracje i inne usługi frontendowe, które mogą pracować razem lub niezależnie, obejmując cały cykl rozwoju frontendu — od kompilacji do uruchomienia.

Startup integruje się z wieloma platformami backendowymi, systemami CMS, systemami płatności, dostawcami wyszukiwarek i innymi usługami stron trzecich. Na koniec daje developerom przewagę w postaci otwartej architektury i modułowej konstrukcji, którą łatwiej zarządzać i dostosowywać do własnych potrzeb.

Tysiące deweloperów tworzy startup

Platformę startupu wykorzystuje już 2,2 tys. sprzedawców - wśród nich Orgill, Tally Weijl i Zenni. W ostatnim czasie do klientów firmy dołączyły takie marki, jak Berlin Brand Group, Zenith Watches i Zadig & Voltaire.

Równie ważna jest jednak społeczność developerów, która liczy już 19 tys. osób. O ich doświadczenie zadba Filip Rakowski - wcześniej CTO, a teraz chief developer experience officer (CDXO). Co ciekawe, to pierwsza tego typu pozycja wśród najbardziej doświadczonych pracowników firm technologicznych. Miejsce Rakowskiego na fotelu CTO zajmie Tim Drijvers, który wcześniej pracował dla Sendcloud.

 class="wp-image-2086174"

To już druga runda dla dwuletniej firmy

Vue Storefront powstało w 2021 roku. W pierwszym roku działalności, firma urosła dziesięciokrotnie. Po 18 miesiącach przekroczyła pułap 10 mln złotych księgowej stopy zwrotu (ARR), rosnąc w tym czasie od 7 do ponad 100 pracowników.

Platformę tworzy globalny zespół ponad 100 osób, a swoje biura ma w San Francisco i Warszawie, 

REKLAMA

W lutym 2022 roku spółka zebrała jedną z największych rund serii A w Polsce: 85 mln złotych. Najnowsza runda jest nieco większa (20 mln dol., czyli ok. 87 mln zł) i ma pozwolić na przyspieszenie rozwoju technologicznego, a także ekspansję w USA, skąd pochodzi już ponad połowa potencjalnych klientów firmy (pipeline).

Vue Storefront i jego liderzy często zgarniają branżowe nagrody. Startup m.in. został zwycięzcą konkursu Europas Tech Startup Awards 2022.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA