REKLAMA
 1. bizblog
 2. Transport
 3. Społeczeństwo

Zapnijcie pasy. Polski Uber ujawnił, co kierowcy sądzą o swoich pasażerach

Nie wszyscy z was o tym pewnie wiedzą, ale system ocen w Uberze działa w obie strony. W momencie, w którym klikamy w odpowiednią gwiazdkę na ekranie smartfona, w świat idzie też informacja o naszym zachowaniu w trakcie przejazdu. Uber po raz pierwszy w historii postanowił ujawnić, jak kierowcy oceniają swoich pasażerów. Z podziałem na miasta i godziny podróży.

20.02.2020
16:35
Kierowcy Ubera wystawili oceny pasażerom. Warszawiaków oceniają najgorzej
REKLAMA

Tego jeszcze nie grali. Uber zaprezentował właśnie wyniki raportu „Uber Rider Ratings Report”, w którym zsumował oceny wystawiane pasażerom z 69 krajów na świecie. Czyli wszystkich, w których dostępna jest jego aplikacja. I tu klienci z Polski wypadają bardzo dobrze. Zajęliśmy bowiem wysokie 5. miejsce.

REKLAMA
 1. Chorwacja
 2. Paragwaj
 3. Niemcy
 4. Ukraina
 5. Polska
 6. Hiszpania
 7. Portugalia
 8. Argentyna
 9. Chile
 10. Japonia

Jak wypadają mieszkańcy polskich miast?

Ciekawej robi się, gdy zajrzymy już konkretnie na nasze podwórko. Uber udostępnił także ranking miast, pod kątem ocen wystawianych przez kierowców pasażerom. I, dość stereotypowo, na ostatnim miejscu znaleźli się w nim mieszkańcy Warszawy. Najwyżej klienci byli oceniani w aglomeracji śląskiej, Poznaniu i Krakowie. Szczegółowych not platforma nie chciała nam jednak podać.

 1. Śląsk
 2. Poznań
 3. Kraków
 4. Trójmiasto
 5. Łódź
 6. Wrocław
 7. Warszawa

Dlaczego pasażerowie ze stolicy są tak słabo postrzegani przez kierowców? Tutaj znów jesteśmy nieco skazani na domysły. Być może chodzi po prostu o pośpiech i pęd życia charakterystyczny dla Warszawy, który czasami prowadzi do napięć. A taksówki bądź przejazdy bierzemy przecież właśnie wtedy, gdy spieszy nam się najbardziej.

https://bizblog.spidersweb.pl/jak-dziala-lex-uber/

Nocą budzą się demony

Za taką interpretacją nie przemawiają jednak ogólnopolskie statystyki. Najbardziej pozytywny stosunek do klientów kierowcy mają bowiem z samego rana. Najczęściej wystawiają nam „5” o godz.:

 1. 7:00
 2. 8:00
 3. 6:00
 4. 9:00
 5. 10:00

A może warszawiaków po prostu za bardzo ponoszą piątkowe i sobotnie noce? Z kolejnych podsumowań wynika, że to właśnie w godzinach nocnych kierowcy są najmniej skłonni do wciśnięcia 5 gwiazdek w aplikacji. A najrzadziej zdarza im się to o:

 1. 3:00
 2. 2:00
 3. 4:00
 4. 1:00
 5. Północy
REKLAMA

O swoją ocenę, jako pasażera, warto zadbać. Jak? Na przykład nie wdając się w żaden z tematów, który kierowcy Ubera w rozmowie z nami uznali za najbardziej irytujące.

https://bizblog.spidersweb.pl/lex-uber-zmiany/
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA