REKLAMA
  1. bizblog
  2. Transport

Nowe tanie połączenie lotnicze do USA. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów

W piątek ruszyła sprzedaż biletów na loty z Londynu do Nowego Jorku taniej linii lotniczej Norse Atlantic Airways. Podróż w obie strony będzie kosztować nawet mniej niż 1,4 tys. zł, a pierwszy lot odbędzie się w połowie sierpnia. Tanie loty przez Atlantyk oferował Norwegian, ale odwołał je u progu pandemii i więcej do tematu nie wrócił.

27.05.2022
12:27
Tanie loty do USA. Ruszyła sprzedaż biletów
REKLAMA

Rynek tanich lotów w Europie ma już dwie dekady, ale do dziś praktycznie nie rozwinął się w przypadku tras międzykontynentalnych. Ryanair już dawno miał plany uruchomienia lotów do Stanów Zjednoczonych, ale Irlandczycy nigdy się nie zdecydował na podjęcie tego ryzyka.

REKLAMA

Więcej odwagi mają Norwegowie – w 2017 roku połączenia uruchomiła linia Norwegian, ale biznes nie był rentowny i gdy pandemia koronawirusa uderzyła z pełną siłą, w marcu 2020 roku przewoźnik uciął wszystkie połączenia z USA, a także do Tajlandii. Teraz na ten rynek wchodzi inna norweska tania linia – Norse Atlantic Airways.

Przewoźnik ogłosił w piątek, że już uruchomił sprzedaż biletów na loty z podlondyńskiego lotniska Gatwick na nowojorskie lotnisko JFK. Trasę od 12 sierpnia będą obsługiwać topowe boeingi 787 Dreamliner. Ceny na podróż w dwie strony mają zaczynać się już od 255 funtów, czyli około 1380 zł.

Loty będą obywały się codziennie. Samoloty będą startować z Wielkiej Brytanii, a lądować o 15:55 w Stanach. Lot powrotny będzie o 17.55, a lądowanie w Londynie o 6:20 – oczywiście następnego dnia.

REKLAMA

Cieszymy się, że możemy powitać klientów, którzy chcą zarezerwować niedrogie loty między lotniskami Londyn-Gatwick i Nowy Jork JFK. Klienci mają teraz przystępną opcję, która pozwala im zarezerwować podróż w ostatniej chwili lub wakacje życia z linią lotniczą, która oferuje wybór i elastyczność – powiedział Bjorn Tore Larsen, prezes Norse Atlantic Airways.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA