REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Rosną na pracy zdalnej. Polacy zamknęli właśnie rundę wartą 60 mln zł i szykują desant na USA

Spacelift automatyzuje zarządzanie serwerami w chmurze w modelu infrastruktury jako kodu. Teraz deweloperzy mogą łatwiej budować, rozwijać i testować aplikacje w chmurze.

15.10.2021
7:01
Rosną na pracy zdalnej. Polacy zamknęli właśnie rundę wartą 60 mln zł i szykują desant na USA
REKLAMA

Spacelift pomaga firmom w rozwiązaniu problemów związanych z zarządzaniem kodem, automatyzacją pracy, bezpieczeństwem i zgodnością, ułatwiając zespołom inżynierów zarządzanie infrastrukturą na wszystkich platformach

– mówi Josh Zelman z Insight Partners.
REKLAMA

Insight Partners to lider właśnie zamkniętej rundy inwestycyjnej w Spacelift. Polski startup rusza na podbój Stanów Zjednoczonych, gdzie chce stworzyć zespół odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. Zapleczem technologicznym ma wciąż pozostać Warszawa. Zespół programistów ma urosnąć czterokrotnie.

 class="wp-image-1571077"
Zespół Spacelift.

Spacelift specjalizuje się w infrastrukturze jako kodzie

Startup korzysta na jednym z najważniejszych trendów ostatnich lat, czyli pracy zdalnej. Firmy coraz częściej korzystają z zasobów chmurowych, aby zapewnić wszystkim pracownikom równy dostęp do infrastruktury – niezależnie czy pracują z biura czy z domu.

 class="wp-image-1571176"
Zrzut ekranu z interfejsu narzędzia.

W ostatnich latach firmy technologiczne, które przechodziły lub powstawały w chmurze, wykorzystywały do zarządzania swoją infrastrukturą narzędzia, które były albo bardzo ograniczone, albo szyte na miarę i kosztowne. Infrastruktura serwerowa staje się jednak coraz bardziej rozbudowana i skomplikowana, a takie rozwiązania kiepsko się skalują i prowadzą do wielu błędów

– mówi Paweł Hytry, COO i współzałożyciel Spacelift. 

Spacelift pomaga więc w procesach automatyzacji, takich jak DevOps. Ich celem jest zbudowanie pipeline'u, dzięki któremu inżynierowie mogą np. tworzyć środowiska do pracy nad oprogramowaniem za pomocą jednego kliknięcia.

Wyobraźmy sobie, że mamy aplikację do analizy danych, której instalacja i konfiguracja zajmuje kilka tygodni. Trzeba pobrać oprogramowanie, zainstalować licencję, połączyć się ze źródłami danych i upewnić, że nie naruszamy polityk bezpieczeństwa. Cały ten proces może potrwać nawet kilka miesięcy i kosztować miliony dolarów. Można go również zautomatyzować.

W samej tylko Polsce mamy ponad 300 tysięcy deweloperów, na całym świecie jest ich ok. 25 milionów. Praca, którą wykonują, to fundament każdego technologicznego startupu. Rozwiązania, które ułatwią jej zarządzaniem oraz optymalizacją mają gigantyczny potencjał do rozwoju

– mówi Maciej Małysz, partner w Inovo Venture Partners.
REKLAMA

Spacelift w niecałe dwa lata przyciągnął 90 mln zł

Przed ośmioma miesiącami startup zakończył pierwszą rundę - na 22,3 mln złotych (6 mln dolarów) w Serii A. Pieniądze pozwoliły na pozyskani takich klientów jak m.in. Checkout.com, Lightspeed oraz niemiecki TIER Mobility.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA