REKLAMA
  1. bizblog
  2. Nieruchomości

Na najdroższe mieszkania zawsze będą chętni. Zobaczcie gorącą ofertę z Gdańska

Sąsiedztwo zabytkowej archikatedry oraz Parku Oliwskiego, kameralność i jakość wykończenia – to najważniejsze zalety inwestycji Opacka. Deweloper Invest Komfort odtworzył również część historycznych ogrodów ze specjalnie wyselekcjonowanymi gatunkami roślin. To wkład firmy w przestrzeń wspólną ogólnie dostępną dla wszystkich.

28.04.2022
5:06
Na najdroższe mieszkania zawsze będą chętni. Zobaczcie gorącą ofertę z Gdańska
REKLAMA

Invest Komfort zdecydował się na rozpoczęcie sprzedaży apartamentów w dopiero w chwili, gdy będą gotowe.

REKLAMA

Opacka jest jedną z najciekawszych inwestycji w naszym portfolio. Wyróżnia ją kameralny charakter, architektura, która nawiązuje do otoczenia, najwyższej klasy materiały, rzemieślnicze wykonawstwo. Trzeba być w tym miejscu, wśród zieleni, między archikatedrą a Stawem Młyńskim, by w pełni dostrzec jej wartość

– mówi Anna Tuzek, dyrektor marketingu Invest Komfort.

Nieruchomości premium są odporne na wahania

Invest Komfort kieruje swoją ofertę do osób, które poszukują spokoju i zieleni, ale równocześnie chcą być blisko miasta. Opacka może również pełnić rolę drugiego domu. Invest Komfort twierdzi, że jest to inwestycja, której wartość, podobnie jak dzieł sztuki, będzie wzrastać wraz z upływem czasu.   

Rynek nieruchomości premium w Polsce wciąż się rozwija, dlatego systematycznie zyskuje na wartości, przy czym apartamenty premium to segment, który jest najbardziej odporny na wahania rynku. Inwestowanie w tego typu nieruchomości jest też dobrym pomysłem na dywersyfikację portfela

– mówi Michał Ciomek, członek zarządu Invest Komfort.

To kameralna inwestycja, ponieważ składa się z czterech trzypiętrowych budynków mieszczących jedynie 51 apartamentów o powierzchni od 52 do 129 mkw. i rozkładzie od dwóch do pięciu pokoi.

Opacka została dopracowana w każdym detalu, co jest znakiem rozpoznawczym Invest Komfort. Wnętrza wypełniają wysokiej klasy materiały – szlachetne drewno, naturalny kamień czy wzorzyste szkło.

Duża liczba przeszkleń otwiera mieszkania i części wspólne na otaczającą budynki roślinność, zapewniając przy tym odpowiednie doświetlenie. Do dyspozycji mieszkańców jest sala klubowa ze stołem bilardowym i wysokiej klasy sprzętem audio, strefą fitness oraz dwie sauny: fińska i parowa.

Bezpośrednio z sali można przejść do patio, by na drewnianych leżankach relaksować się, słuchając odgłosów ptaków i cieszyć się różnorodną zielenią.

 class="wp-image-1782820"

Osiedle tonie w zieleni

Zieleń jest jednym z najważniejszych wyróżników tej inwestycji. Opacka znajduje się na terenie historycznych ogrodów klasztornych opactwa cystersów w Oliwie. Deweloper zdecydował się na rewitalizację tego miejsca i przywrócenie jego dawnego charakteru. Dlatego na powierzchni 0,6 ha stworzył ogólnodostępny park. Ponadto Opacka nie jest ogrodzona i znajduje się tuż przy Parku Oliwskim. W ten sposób te dwie zielone przestrzenie niemal łączą się i zarówno mieszkańcy inwestycji, jak i spacerowicze mogą z nich korzystać bez ograniczeń. 

 class="wp-image-1782823"
REKLAMA

Układ alei wokół Opackiej nawiązuje do angielskich założeń parkowych. Zaprojektowaliśmy je tak, by naprowadzać wzrok przechodniów na panoramę z dominującą Archikatedrą Oliwską. W parku zasadziliśmy ponad 50 gatunków roślin. Wiele z nich uprawianych tu było przez cystersów

– informuje Małgorzata Sobótka z firmy Studio Krajobraz, autorka koncepcji parku.

W przestrzeniach wspólnych osiedla nie mogło zabraknąć miejsca dla ekspozycji sztuki, która intryguje i inspiruje. Ceniona gdańska artystka Aleksandra Józefów zaprojektowała i wykonała specjalnie dla Opackiej rzeźbę i płaskorzeźbę. Tworząc je, inspirowała się otoczeniem, historią miejsca i projektem architektonicznym.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA