REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes
  3. Transport

Ekscentryczny miliarder zarządził: dziewiczy rejs Szkarłatnej Pani tylko dla dorosłych. I zdradził, co będzie się działo na statku...

Sir Richard Branson zawsze chce robić wszystko lepiej niż inni. I chociaż nigdy w życiu nie pływał statkiem wycieczkowym, chce zaoferować coś, czego pasażerowie imponujących liniowców jeszcze nie zakosztowali. I retox, i detox - zareklamował swój nowy biznes. Dlatego w pierwszy rejs jego wycieczkowej linii zabierze tylko pełnoletnich pasażerów.

27.07.2019
9:28
Richard Branson szykuje Scarlet Lady do rejsu
REKLAMA

Ekscentryczny brytyjski miliarder założył Virgin Voyages w 2014 r., by jak zapowiedział, budować statki, których na oceanach jeszcze nie pływały. I chyba nie chodziło mu konstrukcję ani wymiary, a o atmosferę panującą na pokładzie...

REKLAMA

Pierwszym z tych fantastycznych pływających pałaców dla bardzo bogatych i sławnych, będzie szykowana właśnie do dziewiczego rejsu Scarlet Lady (Szkarłatna Pani).

Pierwszy z trzech największych liniowców wchodzących w składy floty Virgin Voyages, docelowo mającej liczyć pięć jednostek, pomieści na pokładzie 2800 osób (2700 pasażerów i ok 100 załogi) na siedemnastu pokładach, z których trzynaście będzie dostępnych dla pasażerów.

 class="wp-image-959899"
Pokład piętnasty, Massive Deck, na Scarlet Lady

W sumie na statku powstało 1430 kabin, w tym 78 luksusowych apartamentów „RockStar”. Piętnaście z nich oznaczono jako „Mega RockStar Suites” ma gościć najbogatszych z najbogatszych.

 class="wp-image-959893"
Pokład szesnasty. The Athletic Club

Na pokładzie szesnastym będzie można skorzystać ze sprzętu do ćwiczeń, basenów sauny itd. Na siódmym zorganizowano... klub plażowy, a na szóstym mieścić będą się restauracje. W sumie ma ich być 35.

 class="wp-image-959902"
Kabina mieszkalna na Scarlet Lady.

Dziewiczy rejs tylko dla pełnoletnich!

Wygląda na to, że Szkarłatna Pani będzie absolutnie oszałamiająca – zachwala Branson. - W przeciwieństwie do innych statków wycieczkowych – dodaje z niewinnym uśmiechem.

Licząca 277 m długości i prawie 8 m zanurzenia Scarlet Lady zbudowana została przez Fincantieri S.p.A., największą europejską stocznię i czwartą co do wielkości na świecie. Statek zwodowano 8 lutego 2019 roku.

Budowa drugiego statku, wciąż bezimiennego, rozpoczęła się w ubiegłym roku. Ten, podobnie jak trzeci, ma być podobny do Scarlet Lady. Dwie ostatnie jednostki mają być mniej okazałe.

Szkarłatna Dama w dziewiczy rejs, przeznaczony tylko dla dorosłych pasażerów powyżej 18. roku życia (co tam będzie się działo?) ma wyruszyć w 2020 roku z Miami do Hawany, ale nowe sankcje nałożone przez USA na Kubę mogą storpedować plany Virgin Voyages.

Seniorzy też lubią się zabawić...

Zakładając Virgin Voyages, Branson ma nadzieję stworzyć okazję do skorzystanie z jego usług setkom tysięcy pasażerów, którzy nigdy nie pływali statkiem wycieczkowym.

Miliarder przyznał, że stanowi to niemałe wyzwanie, nawet dla niego, bo budowa takiej jednostki jak Scarlet Lady kosztowała 800 milionów dolarów.

Richard Branson powiedział, że wpadł na pomysł założenia własnej linii rejsowej, gdy miał 27 lat. Dlaczego więc zdecydował się spełnić swoje marzenia, gdy ma siódmy krzyżyk na karku?

REKLAMA

„Wiesz, starsi ludzie chcą bawić się tak jak młodzi, zwłaszcza jeśli zapewnisz im dobrą muzykę, dobre drinki i odpowiednią atmosferę” - odparł.

No tak akurat on na temat dobrej zabawy wie naprawdę sporo ;)

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA