REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut wprowadza rachunki grupowe do zarządzania wspólnymi wydatkami

Nowa funkcja Revoluta ma ułatwić rozliczanie się w grupie znajomych ze wspólnych rachunków. Rachunki grupowe dostępne są w najnowszej wersji aplikacji.

21.08.2020
8:47
REKLAMA

Wakacje to czas wyjazdów turystycznych z paczką znajomych. Liczy się dobra zabawa, ale ważne jest sprawiedliwe i szybkie podzielenie kosztów. Jeśli wszyscy założą konto w Revolucie, to aplikacja będzie w stanie automatycznie dzielić rachunki pomiędzy wszystkie osoby w grupie.

REKLAMA

Jak rachunki grupowe działają w praktyce?

Nowa opcja pojawia się w zakładce płatności. Kiedy ją wybierzemy, aplikacja pokaże znajomych, którzy również mają konto w Revolucie. Możemy również użyć funkcji „Osoby w pobliżu”, a Revolut znajdzie znajomych, którzy mają otwartą aplikację w tym samym pomieszczeniu.

Po nazwaniu grupy i nadaniu jej zdjęcia będziemy mogli wybrać rachunki do podzielenia. Wybierać możemy spośród wszystkich płatności w naszej aplikacji, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby płatność dodać "z palca".

 class="wp-image-1224839"

Aplikacja podzieli następnie rachunek na równe części w zależności od liczby osób w grupie. Jeśli płacimy za posiłek w restauracji, to każda osoba zapłaci tyle samo. Nie znalazłem bowiem opcji zmieniania wkładu poszczególnych osób w płatność.

Kiedy ktoś spóźnia się z uregulowaniem płatności, można wysłać mu przypomnienie

REKLAMA

W grupie może znajdować się maksymalnie 20 osób. Aplikacja bierze na siebie przeliczanie kursów walut. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jednej grupie rozliczać funty, euro i złotówki.

 class="wp-image-1224842"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA