REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut wraca do polskich numerów kont. To duże ułatwienie dla klientów

Revolut rozpoczął rozsyłanie zaproszeń do aktywacji polskich numerów IBAN. To duże ułatwienie dla użytkowników, którzy wcześniej musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami - przelewy na litewskie numery kont traktowane były jako transgraniczne. Powrót do polskich IBAN-ów umożliwiła współpraca z Aion Bankiem.

05.05.2022
11:17
Revolut wraca do polskich numerów kont. To duże ułatwienie dla klientów
REKLAMA

W marcu zeszłego roku polscy klienci musieli przejść na litewskie numery. Umowa z Danske Bankiem, z którego usług wcześniej korzystał Revolut nie została przedłużona. Przez ponad rok użytkownicy musieli korzystać z kont z IBAN-em zaczynającym się od literek „LT”. Wiązało się to z dodatkowymi kosztami, związanymi z transgranicznymi transakcjami.

REKLAMA

Problematyczne stawały się choćby cykliczne przelewy wynagrodzenia. To z kolei jest kluczowe, jeśli Revolut miałby być wykorzystywany jako aplikacja do zarządzania całością finansów. Pensja na koncie to m.in. łatwiejsze aplikowanie o kredyt lub kartę kredytową.

W kwietniu Revolut rozpoczął testy polskich numerów z Aion Bankiem

Współpraca obu firm rozpoczęła się jeszcze pod koniec zeszłego roku. Wówczas w Revolucie pojawiły się konta oszczędnościowe w euro, udostępniane przez Aion Bank. Belgijski bank był już wówczas obecny na polskim rynku od jakiegoś czasu, ale sam kusił klientów nie tylko oprocentowaniem rachunku, ale i usługą robo advisory.

Przed miesiącem Revolut zaczął zapraszać pierwszych klientów do testowania polskich rachunków we współpracy z Aion Bankiem. Teraz fintech zaczyna przenosić wszystkich klientów, korzystających z planów Premium i Metal. Część z nich (w tym wyżej podpisany) już może korzystać z polskich numerów.

REKLAMA

Jak aktywować polski numer IBAN w Revolucie?

Fintech prześle powiadomienie mailowo. Użytkownicy będą wówczas mogli wyrazić zgodę na nowe warunki usługi w zakładce „Konto” w aplikacji. Choć zmiana dotyczy na razie jedynie płacących klientów, to niebawem powinna trafić również do pozostałych użytkowników. Tych w Polsce Revolut ma już ponad 1,5 mln - z czego 250 tys. w samej Warszawie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA