REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

I ty możesz założyć w Revolucie konto oszczędnościowe. Klienci z Polski wyróżnieni przez fintech

W ubiegłym miesiącu Revolut udostępnił możliwość zakładania kont oszczędnościowych klientom posiadającym plan Metal. Teraz rozszerzył ofertę na wszystkich użytkowników aplikacji.

15.12.2021
15:53
I ty możesz założyć w Revolucie konto oszczędnościowe. Klienci z Polski wyróżnieni przez fintech
REKLAMA

Jak wygląda proces zakładania konta oszczędnościowego? Użytkownicy powinni dostać już powiadomienie o możliwości skorzystania z nowej oferty. Sejf, bo tak Revolut nazywa tego typu konta, można też uruchomić z menu sejfów z poziomu nawigacji w aplikacji.

REKLAMA

Po przejrzeniu krótkiego intro będziemy musieli potwierdzić miejsce urodzenia, pochodzenie środków wpłacanych na konto i zatwierdzić regulamin.

Następnie aplikacja przedstawi nam różne poziomy oprocentowania – w zależności od wykupionego planu.

Bezpłatni użytkownicy skorzystają z konta z oprocentowaniem 0,1 proc.

W planie Plus możemy liczyć na 0,15 proc., w Premium to 0,2 proc., a w Metal najwięcej – 0,3 proc. Konto założyć możemy tylko w euro z codziennym naliczaniem odsetek. Skonfigurować możemy również przelewy cykliczne i odkładanie drobnych z rachunków. Ustawimy również cel, z którego aplikacja będzie nas rozliczała.

Oszczędności objęte są bankowym funduszem gwarancyjnym do kwoty 100 tys. euro.

Konta oszczędnościowe obsługuje Aion Bank

Fintech na belgijskiej licencji jest również dostępny ze swoją ofertą w naszym kraju. W jego aplikacji oprocentowanie jest nieco wyższe:

REKLAMA
  • 2 proc. w skali roku – plan All Inclusive
  • 1,5 proc. w skali roku – plan Smart
  • 1 proc. – plan bezpłatny

Revolut nie oferuje już kont z lokalnym numerem IBAN, które wcześniej świadczył mu Danske Bank. Być może Aion Bank będzie chętny do wyciągnięcia pomocnej dłoni? Zaoszczędzić mogą polscy klienci Revoluta, który banki traktują przelewy do Revoluta jako zagraniczne.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA