REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Gdzie pracuje najwięcej osób dla Revoluta? W Polsce!

500 - ta liczba sponsoruje nowego newsa o Revolucie. 500 tys. - tyle użytkowników ma w naszym kraju Revolut. Ponad 500 osób - tylu specjalistów pracuje dla Revoluta w Krakowie.

16.07.2019
10:14
Gdzie pracuje najwięcej osób dla Revoluta? W Polsce
REKLAMA

Revolut wszedł do Polski 7 marca zeszłego roku i zaczął rozwijać się w błyskawicznym tempie. Zalety aplikacji były oczywiste: konto można było w niej założyć w kilka minut, aby później dowolnie konwertować pieniądze na kilkanaście najpopularniejszych walut. Kartą do konta można było zaś płacić w 150 walutach, co z powodzeniem pokrywało wszystkie wakacyjne kierunki.

REKLAMA

Pod koniec listopada Revolut świętował ćwierć miliona użytkowników.

W grudniu Polska stała się pierwszym krajem, gdzie fintech zlokalizował swoje usługi. Pojawiły się polskie karty i numery kont, a także biuro obsługi klienta odpisujące na chacie w naszym języku.

Taki krok nie był trudny o tyle, że to w Krakowie pracuje dla Revoluta najwięcej osób na całym świecie. Londyńskie biuro składa się z 277 pracowników, podczas gdy polskie z 554. Firma cały czas rekrutuje w takich działach, jak: compliance, chargeback, customer support, Front-end i Back-end.

Dziś firma obchodzi czwarte urodziny i chwali się przekroczeniem granicy 500 tys. użytkowników nad Wisłą.

Co dziesiąty użytkownik Revoluta w Europie jest Polakiem. Polacy mają również chętnie wykorzystywać nowe funkcje.

W ciągu zaledwie dwóch tygodni od uruchomienia funkcji Donations użytkownicy Revolut przekazali na cele dobroczynne 250 tys. zł. Najwięcej datków przekazano organizacji Save the Children (45%). Hojniejsi od Polaków okazali się jedynie Irlandczycy i Rumuni

- mówi Karol Sadaj, manager Revoluta w Polsce.
REKLAMA

Co dalej przed Revolutem?

Fintech niedawno pojawił się w Australii. Teraz planuje również wejście do Azji i Stanów Zjednoczonych. W drugiej połowie roku pojawić się ma również zapowiedziana ponad rok temu opcja bezprowizyjnego handlu akcjami. Pojawić się ma również karta dla dzieci, a funkcja donacji ma zyskać kolejnych partnerów, których użytkownicy będą mogli wspierać.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA