REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Revolut podjął ważną decyzję. Teraz kasę do Australii przelejesz za darmo

Jak szybko przelać pieniądze do Australii? Revolut ma na to receptę. Aplikacja powoli staje się globalnym graczem.

13.06.2019
7:42
Jak szybko przelać pieniądze do Australii? Revolut ma na to receptę.
REKLAMA

Z Revoluta korzysta już 5 mln ludzi - głównie w Europie. Tu fintech powstał i jak na razie tylko tu był dostępny. Dziś się to zmienia, bo premierę ma jego australijska odsłona.

REKLAMA

Darmowe przelewy z kontynentu na kontynent.

Z polskiego punktu widzenia najciekawiej prezentuje się możliwość szybkiego przelewania pieniędzy z Polski do Australii i vice versa. Dotychczas proces ten zajmował nawet trzy dni, a pośrednicy pobierali dla siebie prowizję. Revolut ma to robić błyskawicznie i za darmo. Gdzie jest haczyk? Nie ma. Sam korzystam z Revoluta w Azji i jeszcze mnie nie zawiódł, a płacę mu tylko za wypłaty z bankomatów powyżej 200 euro miesięcznie.

Chcemy ułatwić życie Australijczykom i zlikwidować niepotrzebne bariery finansowe pomiędzy Australią i Europą

- mówi Will Mahon-Heap, dyrektor Revolut w Australii.

Wejście do Australii jest o tyle ciekawe, że to jedno z bardziej znaczących skupisk Polonii. Mieszka tu ponad 200 tys. naszych rodaków. Z perspektywy wyjazdów na wakacje na antypody zmieni się niewiele. Wszak dolar australijski od dawna wspierany był w aplikacji.

Revolut reglamentowany.

Aplikacja dostępna jest na razie w wersji beta. Korzystać z niej będzie mogło 20 tys. Australijczyków, którzy zapisali się na listę kolejkową. Grupa użytkowników ma być każdego dnia rozszerzania - najpewniej w trosce o odpowiednią obsługę klienta.

W Melbourne powstanie lokalna centrala Revoluta, gdzie pracowało będzie 30 osób. Przeglądając ogłoszenia fintechu można zauważyć, że obok stanowisk typowo finansowych będa to osoby odpowiedzialne za marketing i wzrost liczby użytkowników.

Skąd bierze się sukces Revoluta?

Odpowiedź jest prosta - jest tani i wygodny. Umożliwia płacenia w lokalnych walutach bez konieczności samodzielnej konwersji. Do tego firma cały czas rozwija swoją usługę. Można za jej pomocą kupować kryptowaluty, handlować akcjami, oszczędzać na końcówkach, zrzucać się na prezent i jednym kliknięciem podzielić rachunek.

Zaraz po płatności dostajemy powiadomienie, dzięki czemu możemy sprawdzić czy kwota zgadza się z tą na rachunku. Dobrze działają również przelewy, ale z polskiej perspektywy nie była to dotychczas najważniejsza funkcja. Wraz z rozszerzeniem spektrum działalności na Australię skróci się czas oczekiwania na pieniądze z drugiego końca świata.

REKLAMA

Co następne: Azja i Stany Zjednoczone.

Revolut może wprowadzić małe trzęsienie ziemi zwłaszcza za Oceanem. Tamtejszy rynek płatniczy jest bowiem dobre kilka lat za Polską.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja:
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA