REKLAMA
  1. bizblog
  2. Biznes

Ulubiona kryptowaluta Elon Muska trafia do Revoluta. Teraz możemy handlować też dogecoinem

Wow...much coin... Choć powstała jako żart to doczekała się inwestycji samego Elona Muska. Teraz z łatwością każdy z nas może wejść w jej posiadanie. Dogecoin stał się trzydziestą kryptowalutą dostępną w Revolucie.

08.06.2021
19:17
Ulubiona kryptowaluta Elon Muska trafia do Revoluta. Teraz możemy handlować też dogecoinem
REKLAMA

Elon Musk to najbardziej znany hodler dogecoina, czyli największej kryptowaluty na świecie, której kapitalizacja rynkowa przekracza obecnie 39 mld dol. Ustępuje ona jedynie Bitcoinowi, Ethereum, Tetherowi, Binance Coin i Cardano.

REKLAMA

Dogecoin trafia na Revoluta

Edward Cooper, zarządzający krypto w Revolucie podkreśla, że doge był kryptowalutą, o którą najczęściej pytali użytkownicy aplikacji. Zwłaszcza że fintech w ciągu ostatnich tygodni umożliwił handel wieloma mniej znanymi tokenami. Teraz dogecoin może się znaleźć w portfelach każdego z 15 mln posiadaczy smartfonów z zainstalowanym Revolutem.

I to dosłownie! Ale tylko jeśli mówimy tu o posiadaczach planu Metal. Oni mogą wypłacać kryptowaluty na własne - zewnętrzne portfele. Usługa jest obecnie dostępna w wersji beta w Wielkiej Brytanii.

Dogecoin słabnie i wraca do notowań z kwietnia

Nowina nie zdołała jednak odwrócić niekorzystnego trendu. Kurs kryptowaluty spada nieprzerwanie od szczytu 7 maja, wynoszącego 70 centów. W ciągu miesiąca Dogecoin stracił ponad połowę swojej wartości i jest wyceniany na jedynie 30 centów.

REKLAMA
 class="wp-image-1456489"

Dzisiejsza nowość jest początkiem New Tokens Tuesday, czyli akcji w której Revolut udostępnia nową kryptowalutę w aplikacji. Tokenów długo im nie zabraknie. Dogecoin jest dopiero 30., podczas gdy w kolejce pozostały jeszcze setki mniej znanych. CoinMarketCap śledzi kurs ponad 1400 z nich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA